ExkluzivněGamescom 2019IndieNovinkyPCPS4Téma dneXbox One

Gamescom 2019 | Opening Night Live #3

Opening Night Live byla akce skutečně k prasknutí narvaná informacemi a v průběhu vysílání jsme sledovali jeden trailer či rozhovor za druhým. Přinášíme vám tak další část článku, který informuje o průběhu celého večera. A že vám ještě máme co nabídnout!

FIFA 20

Od Electronic Arts se nám dostalo bližšího představení nového VOLTA módu, který bude součástí nové FIFA 20. Půjde v podstatě o klasický mód kariéry pouličního fotbalu. K dispozici nám bude mnoho lokací, podíváme se například do ulic Tokya, Říma, Londýna nebo Ria a mnoho dalších – k dispozici nám bude celkem 17 lokací. Vytvoříte si svého vlastního hráče, založíte tým a vrhnete se do arkádového fotbalu v počtu pět na pět. Bude přitom kladen důraz na příběh a autenticitu a samozřejmostí je i Volta League – budeme v ní moci změřit síly s ostatními hráči.

Disintegration

V dalším bloku nám Marcus Lehto, bývalý kreativní ředitel série Halo, představil jeho nejnovější počin – Disintegration, od studia V1 Interactive.

Jedná se o post apokalyptickou akční hru, kde po sérii katastrof vědci vymysleli způsob, jak alespoň dočasně přežít – lidský mozek umístili do robotického obleku a aby si tak zachránili alespoň část své “lidskosti”. Tento proces se nazval Integrace. Brzy však začala převládat myšlenka, že tento způsob přežití – původně dočasný – je ve skutečnosti tou správnou cestou a budoucností lidstva. Ti, kdo s touto myšlenkou souhlasili, se pojmenovali Rayonne a brzy začali pátrat po zbytcích lidstva, kteří se ještě Integraci nepodrobili a snaží se je k ní donutit násilím. Zde přichází na scénu Romer Shoal, hlavní postava, za kterou budeme hrát a je jedním z těch, kdo s myšlenkou Integrace “napořád” nesouhlasí a rozhodl se proti Rayonne bojovat.

Ve hře budeme velet malé skupince odpadlíků, k dispozici nám bude široká paleta nejrůznějších schopností, výzbroje a výstroje. Těšit se můžeme na plnohodnotný příběhový singleplayer zážitek, autoři si pro nás ale připravili i hru více hráčů, která bude obsahovat jak coop, tak i možnost zahrát si proti jiným hráčům, které budou založeny na týmové spolupráci.

Musíme uznat, že se jedná o jedno z nejpříjemnějších a nejzajímavějších překvapení a udělal skvělý první dojem a to Gamescom v podstatě pořádně ještě ani nezačal! Disintegration si zahrajeme v průběhu roku 2020.

Darksiders Genesis

THQ Nordic mimo jiné zavítalo na Gamescom s Darksiders Genesis trailerem, který můžete zhlédnout níže. Půjde o hack-and-slash RPG, které vyjde ještě tento rok pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia a Nintendo Switch, přičemž si budeme moci zahrát za všechny postavy, které ze série známe.

GYLT

Tequila Works nám v průběhu Opening Night Live představili Google Stadia exkluzivitu. Tato hororová akční adventura se objevila už na E3 2019 a dnes jsme se mohli podívat na bližší detaily.

Ve hře půjde o prozkoumávání lokací, stealth prvky, akci či řešení nejrůznějších puzzlů. Na videu můžeme také vidět souboje probíhající pomocí baterky – velmi podobné (ne-li stejné), jako známe ze hry Alan Wake. Hra vyjde ještě tento rok v listopadu.

Destiny 2 Shadowkeep

Bungie si pro nás připravilo zcela nový trailer na blížící se DLC Shadowkeep. Bližší novinky už jsme popsali v článku o Inside Xbox. Do Shadowkeep se podíváme 1. října.

Remothered: Broken Porcelain

Studio Modus představilo nový díl své survival hororové hry Remothered s podtitulem Broken Porcelain. Přístupná bude v roce 2020 pro PC, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

Erica

Ještě před představením nové PS4 exkluzivity jsme se v průběhu vysílání dozvěděli, že Sony koupilo Insomniac Games, autory Spider-Mana či hry Ratchet & Clank. Pokud jde o výše zmíněnou exkluzivitu, je jí Erica, interaktivní hraný thriller ve stylu, jaký jsme mohli vidět u Black Mirror: Bandersnatch na Netflixu. Zahrát si ji můžete právě teď – je k dispozici na PlayStation Store za cenu 10 dolarů.

To je pro tento článek vše – v tom dalším a zároveň posledním se podíváme například na Call of Duty: Modern Warfare či zjistíme bližší informace o Death Stranding.

Zobrazit více

Redakce Gamesmag.cz

Články na kterých pracovalo více členů redakce, popřípadě členové redakce, kteří pro nás psali externě, náhodně, nechtějí být jmenováni, nebo pro náš magazín již nepíší: Deny Szoó, Adriana Malá, Martin Fojtek, Klára Kropáčková
Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button