EsportNovinky

Bude IEM Katowice konečně LAN? CS:GO

Dlouhé měsíce se zápasy esportu odehrávají v online prostředí. Důvodem je samozřejmě pandemie, která znemožnila pořádat velké turnaje uvnitř narvaných arén. Posledním takovým eventem byl IEM Katowice, kde rozjetí Natus Vincere převálcovali G2 a i když se ten rok dostali do několika dalších finále nevyhráli již nic.

Esport sice během lockdownu nabírá více a více díváku a podle čísel se mu daří lépe a lépe. Online zápasy mají ale několik neduhů, které kvalitu matchů více či méně zhoršují. A to už jen kvůli internetovému připojení. Zrovna nejlépe na tom nejsou například hráči z OG. ISSAA totiž hraje z Jordánska a je nucen klikat hlavy přes VPN nebo jejich sniper mantuu, který nemá k dispozici stabilní internet mezi spoluhráči se občas teleportoval. I lidem, kteří mají normálně špičkové připojení se může uprostřed zápasu najednou zhoršit internet což se samozřejmě děje. Zápasy se pak prodlužují kvůli dlouhým technickým pauzám a podobně. K tomu si pak přičtěme skandály o hromadě trenérů, kteří podváděli ve hře a vyšetřování tohoto cheatování mimochodem stále není u konce.

Není tedy žádným překvapením, že se všichni těší na LAN turnaje, prvním takovým by snad měl být další ročník výše zmíněného IEM Katowice. Skoro po roce, by se tedy týmy sešli na jednom místě. Event se ale bohužel bude odehrávat bez podpory fanoušků. Ti co si již lístky koupily si samozřejmě mohou nechat vrátit peníze, nebo mohou lístek použít příští rok. ESL to oznámili ve svém novém updatu k této prekérní situaci. Stejně na tom bude i IEM Katowice: Starcraft II a Dreamhack Warcraft III Champions. CS:GO turnaj má začít již 16 února a končit bude 28. února příštího roku.

Zobrazit více

Tomáš "Strachkvas" Strašák

Rád hraji strategie, RPG a Counter-Strike. Miluju bušení do bubnů a nemám rád kacíře.
Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button