NovinkyPCPS4PS5Xbox OneXbox Series X

Kontroverzní leč o to zajímavější hra, to je Atomic Heart

V herní akci roku The Game Awards 2022 se mihnul i nejnovější gameplay trailer, na jednu z nejkontroverznějších her posledních let – Atomic Heart. Proč kontroverzních? Inu hlavně kvůli aktuální válce Ruska s Ukrajinou… A ne nemusíte se bát, nehodláme tu zabředávat do politických a názorových bitev a přiklánět se k jedné nebo druhé straně. To už totiž dělají právě fanoušci a odpůrci hry.

Atomic Heart je hrou odehrávající se v alternativní realitě druhé poloviny 20. století na území bývalého Sovětského svazu (USSR). V hlavní roli se v ní ujmete agenta P-3, který musí odhalit důvod probíhající apokalypsy, kdy se roboti vzepřeli kontrole a začali pomalu, ale jistě vyhlazovat lidstvo. Námět víc než zajímavý, jenže v tuto chvíli velmi palčivý. Je to samozřejmě díky samotnému zasazení hry a jejímu promování s ruskými songy, hvězdami USSR a dalšími prvky. Zaslouží si ale hra vlnu hejtu a škaredých komentářů?

Atomic Heart

Rozhodně ne. Spousta fanoušků si totiž myslí, že za hrou stojí “ruské” studio Mundfish. Jenže ouha, studio je ve skutečnosti z Kypru a i přesto, že jeho ředitel je rus, má tým hlavně mezinárodní složení. Hra se navíc odehrává v alternativní realitě a dělá to, co by podle mě každá hra dělat měla – baví a umožňuje únik od reality.

A to je něco, co všichni potřebujeme. V posledních letech se totiž do herního průmyslu promítá politika, kontroverze, cenzura i jiné věci v až moc velké míře. Ovlivňují pak kreativitu autorů samotných a mnohdy i budoucnost vývojářského studia a to je prostě špatně. Hry byly odjakživa vytvářeny hlavně jako možnost úniku od reality. Umožňovali nemožné a dávali nám šanci ponořit se do vymyšlených světů a fantazií různých autorů a tak by to mělo být i nadále. Pokud tedy patříte k lidem, jenž Atomic Heart ignorovali kvůli “ruským kořenům” je to špatně.

Stačí když se podíváte na nejnovější gameplay trailer a určitě uznáte, že máme pravdu. Tato kombinace Bioshocku, Falloutu a DOOMu vám totiž vykouzlí úsměv na tváři. Od první sekundy vše působí unikátně a ukazuje nám, že svět her má ještě stále co nabídnout. Akce je plynulá, grafika úchvatná, hudební podkres přesný a zábavný a já si tak říkám co víc vlastně od hry chtít. Už se taky těšíte? Měli byste, Atomic Heart bude k dispozici již v Únoru 2023!

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button