NovinkyPS4PS5Téma dne

Shrnutí letošního State of Play

Další State of Play je za námi a je nyní čas rekapitulovat, co vše nového a zajímavého nám bylo ze strany Sony opět ukázáno a na co se tedy můžeme tento rok těšit. Dočkali jsme se pár nových oznámení jak u her již vydaných, tak i pro ty na které se prozatím můžeme jenom těšit.

Exoprimal – Titanfall s dinosaury

První novinka a hned představení zbrusu nové IP od Capcomu. Pozdravte Exoprimal. Píše se rok 2043 a z neznámých důvodů se otevírají tajemné víry, které na moderní svět vypouštějí nekonečné roje dinosaurů. V této nové hře se utkávají dva týmy pěti hráčů v nejmodernějších exosuitech proti neúprosným hordám nejsilnějších a nejsmrtelnějších dinosaurů, co kdy existovali. Samozřejmě nechybí takové věci, jako fakt, že každý z exosuitů bude mít své vlastní schopnosti a specializace. Zajímavá zpráva přichází i co se týče výběru a výměny těchto obleků. Podle vyjádření, hráči si budou v průběhu celé mise kdykoli moci vyměnit obleky a tím se co nejlépe přizpůsobit aktuálním hrozbám, které na ně čekají. Nápad zajímavý, počkejme na realizaci.

Ghostwire: Tokyo – pár dní do vydání této psychidelické akční řežby

Již za pár dní si budeme moci vychutnat, jaké je to být v Tokyu v době, kdy na ulicích jsou stvůry z těch nejhorších nočních můr a všechny se nás snaží sežrat. Během jediného okamžiku se totiž téměř celá tokijská populace doslova vypařila a hned na to se po celém městě začaly zjevovat bytosti z mýtů, folklóru a městských legend. Hrajete za Akita, který jediný přežil. Vy, coby hráč, se spojíte s přízračným detektivem jménem KK, abyste společně přišli na kloub tomuto světy otřásajícímu fenoménu a přivedli jeho pachatele, maskovaného muže známého pouze jako Hannya, před spravedlnost. Pakliže si chcete přečíst více, zde nabízím obsáhlejší článek věnovaný této hře. Ghostwire: Tokyo vychází již 22. března na PC a PS5.

Final Fantasy Origin – není co dodat

Mimo předchozí hry se konečně blíží i vydání Stranger of Paradise Final Fantasy Origin. Kromě toho, že samotná hra vychází již toho 18. března, mohou všichni co se na tuto hru těší, vyzkoušet demo této hry a to právě nyní. Demo bude k dispozici pro PlayStation 4 i PlayStation 5 a umožní hrát první tři fáze od začátku hry až po lokaci Western Keep. Můžete také hrát multiplayerový režim s dalšími lidmi, kteří dané demo si rozhodli zahrát. Dobrou zprávou je i fakt, že uložené pozice z bety budete moc přenést do hlavní hry až příští týden tento titul vyjde.

Forspoken – odložen, ale v jakém stylu

Forspoken byl sice odložen skoro až na konec roku, ani to však nebrání, aby nás mohli vývojáři obdarovávat stále dokonalejšími trailery. Hra vypráví příběh mladé Newyorčanky, která se náhle ocitla v magické, ale zároveň kruté zemi Athia. Frey, tak se naše mladá hrdinka jmenuje, se bude snažit vyrovnat se svou novou realitou, prozkoumávat a procházet velkolepým otevřeným světem Athia a porážet každého, kdo se jí postaví. Více o Forspoken v samostatném článku od kolegy Zitíka.

Gundam Evolution – Volala grafika z PS3, že chce opět na výsluní

Ač se nadpis může zdát lehce provokativní, je pravda, že u free to play titulu se dá lehce pár věcí odpustit. Gudam Evolution je nová on-line free-to-play multiplayerová střílečka zasazená do univerza Gundam. Samotného oznámení jsme se dočkali již minulý rok pro PC, ale jak naznačuje přiložená ukázka, hra rovněž vyjde letos i na PS4 a PS5. A co se u této hry dočkáme? Bude se jednat o PVP, kdy proti sobě vždy nastoupí na každé straně šest hráčů. Titul odstartuje s 12 hratelnými postavami a třemi režimy: Point Capture, Domination a Destruction. Všech 12 postav ze série Gundam bude mít celou řadu útočných, obranných a podpůrných schopností a také to, co se zdá být ultimátní schopností. Mě hra nenadchla, ale to ani v nejmenším neznamená, že se nebude jednat o dobrý titul, musíme si jednoduše počkat.

Turtles the Cowabunga Collection – Nostalgie s želvičkami

Na nostalgickou notu cílí následující titul, nebo spíše kolekce titulů. Turtles the Cowabunga Collection obsahuje 13 her – od osmibitových a šestnáctibitových klasik, přes hry, které vyšly pouze na handheldy až po arkádové klasiky. Kromě PlayStation verzí vyjde kolekce také na Xboxu, PC a Switchi. Pakliže vás nostalgická vlna s želvími společníky zaujala, vřele doporučuji k přečtení článek od kolegyně Speedy, která se tomuto titulu věnovala podrobněji.

Gigabash – nemám nejmenší tušení

Tak já už fakt nevím, prostře obří monstra, která se budou mlátit. Více asi není třeba ani říkat. Hra bude dostupná tento rok pro PS5 a PS4. Jestli se vám hra z přiloženého traileru líbí, dobře pro vás. Za mě se jedná o hru, která upadne v zapomnění v den kdy vyjde, ale kdo ví, možná se mýlím.

JoJo’s Bizarre Adventure: All Star Battle R – Dio!

Tady se přiznávám, že jsem se nechal nachytat. Nejedná se o novou hru, protože tento titul poprvé vyšel již v roce 2013 na PS3. To co vidíte před sebou je masivně aktualizovaná verze této klasiky. Hra je připravená pro novou generaci konzolí a oproti původnímu dílu hra vychází se všemi 50 hratelnými postavami místo předchozích 32. Tak uvidíme, jak se vývojáři z CyberConnect2 s touto bojovkou předvedou a zdali dokážou dosáhnout kvalit dnešních her z tohoto žánru.

Trek to Yomi – Sifu po samurajsku

Za mě upřímně nejlepší hra celého tohoto State of Play. Tato velice stylizovaná side-scroller bojová hra, má datum vydání již někdy během letošního jara. Hra vychází nejen na PlayStation ale i pro PC. Kdo se skrývá za tímto úžasným počinem? Hru vyvíjí Leonard Menchiari (Riot: Civil Unrest) a studio stojící za sérií Shadow Warrior, Flying Wild Hog. Nový příběhový trailer, který naleznete pod tímto odstavcem se zaměřuje na temný osten smrti a násilí, který podnítí cestu našeho protagonisty k pomstě. Příběh nás zavede do typického příběhu o samuraji, který opouští vlastní blahobyt, aby zabil vraha, který stojí za smrtí jeho mistra. S čepelí v ruce bude mladý samuraj procházet válkou rozervanou krajinou starověkého Japonska a při cestě narážet na nejenom lidské protivníky, ale i monstra z příběhů a bájí. Už se nemohu dočkat.

Ve více lidech se to táhne lépe i v Returnalu

Nyní z jiného soudku. Nejedená se o žádný Returnal 2, ale bezplatné DLC a velká aktualizace 3.0 pro loňskou novinku od studia Housemarque. Tato obří aktualizace bude pro všechny zdarma a dočkáme se jí poměrně brzy – již 22. března. Co vše se nachází v této aktualizaci s názvem Ascension? Nově budou moc dva hráči pustit do celé kampaně společně, za předpokladu, že oba mají PlayStation Plus. Podle PlayStatonu přidává Returnal: Ascension robustní kooperační režim kampaně, který vám umožní sdílet celou cestu proměnlivým labyrintem Atroposu s jiným hráčem. Aktualizace navíc přidává věž Sisyphus. Jedná se o nový herní režim, kde hráči po vstupu do věže budou mít za úkol zlikvidovat všechny nepřátele na každém patře, než budou vpuštěni do dalšího, přičemž na každém z pater bude na hráče připravena spousta brutálních bitev a nečekaných výzev.

The DioField Chronicle

Od Square Enix přichází nová hra s drsným a pohlcujícím příběh, který ožije na PS5 a PS4. Představuje se nám The DioField Chronicle a jeho Real Time Tactical Battle (RTTB), nový, hluboce strategický bojový systém v reálném čase. Nový titul má zachycovat podle vývojářů epický příběh o válce a cti. Představit nám má být jeho jedinečný a krásný svět, ve kterém se mísí fantazie, středověké a novodobé vlivy a hluboký, přesto inovativní bojový systém v reálném čase. Co si pod tím inovativním bojovým systémem máme přesně představit nevím. Nezbývá než čekat s čím se vývojáři v následujících měsících vytasí.

Valkyrie Elysium – Dark Souls s trošku jiným artstylem

Poslední novinku večera, přineslo nové oznámení od Squeare Enix s jejím dalším novým titulem s názvem Valkyrie Elysium. Má se jednat o rpg a s troškou nadsázky by se mohlo i zdát, že si některé mechaniky tentokrát půjčí z populárních her od studia FromSoftware. Valkyrie Elysium je určena pro PlayStation 4, PlayStation 5 a PC. Datum vydání nám bude odhaleno někdy v budoucnu, ale i tak bychom se hry měli dočkat již v tomto roce.

Zdroj
Foto: Housemarque

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button