NovinkyPCTip na víkend

Sada malého alchymisty jménem Opus Magnum | Tip na víkend #57

Už na královském dvoře Rudolfa II. se alchymisté hrnuli v davech. A i když bylo velké množství těch, kteří opravdu něco dokázali, stejně tak se našlo i velké množství šarlatánů a bláznů. Ti opravdoví mistři pak pomocí všemožných výtažků či sloučenin tvořili zázraky. Právě takovéto role se zhostíte v dnešním tipu na víkend.

Tím je hříčka od studia Zachtronics, Opus Magnum. V ní se ujmete role mladého alchymisty Anateuse Vaya. Ten právě z tohoto záhadného oboru skládá akademické zkoušky, když si ho všimne příslušník velice váženého rodu Van Tassen a rozhodne se Anateuse u své rodiny zaměstnat. A zde se celá hra rozbíhá.

V každé z mnoha úrovní, které se ve hře nacházejí dostanete za úkol vyrobit určitou sloučeninu. Od “Stabilizované vody” až po všemožné šminky pro Lady Van Tassen. Jak toho docílíte? Za pomocí jednoho velkého stroje, který sestavíte pomocí různých drapáků, kolejnic či pístů. Od začátku hry pak máte k dispozici všechny tyto nástroje. Hra samotná se pak odehrává na hexagonální 2D ploše. Na tu umisťujete jednotlivé části vašeho vysněného stroje na výrobu parfémů, ale také samotné ingredience na tento parfém potřebné. Těmito ingrediencemi jsou v Opus Magnum atomy různých přírodních surovin. Kromě čtyř základních elementů: Vzduch, oheň, země, voda pak máte k dispozici například i celou řadu kovů. Atomy těchto prvků pak pomocí speciálních součástek obohacujete nebo všelijak přeměňujete, abyste dosáhli kýženého prvku.

Foto: Opus Magnum | Gamesmag

Stroj na zázraky

Samozřejmě váš stroj není Nostradamus, aby věděl co po něm chcete. Proto je potřeba každou jeho část naprogramovat. Toto programování ve hře pak funguje velmi jednoduše a během první kapitoly hry si ho zvládne osvojit, troufám si říct, skoro každý. Ovšem plně porozumět systému na principu, kterého hra funguje chce trochu trpělivosti. Motivací pro to, se hru naučit pro vás může být například fakt, že Opus Magnum nabízí systém žebříčků, který vaše výkony hodnotí s ostatními hráči. Tento systém vám velmi jednoduše nechá brouka na mozku a vy si nedáte pokoj dokud nebudete nejlepší alchymista široko daleko.

A zde narážíme na paralelu s reálným programováním. Můžete úspěšně naprogramovat software nebo videohru, ale bez optimalizace vám asi moc efektivně nepoběží. Proto musíte svůj program neustále optimalizovat. Tento proces si pak vyžaduje veškerou vaši pozornost a trpělivost. Ale ten pocit když se vám to konečně povede a vy se v Opus Magnum nacházíte na první příčce nebo vám konečně plynule běží velmi strohá verze vaší první videohry, stojí za to.

Nalákal jsem vás na to si hru vyzkoušet? Směle do toho! Pořídit si ji můžete třeba na Steamu.

Zdroj
Foto: Zachtronics

Matěj "Maťáááj" Malchar

Nadšený hráč co o všem okolo her s ještě větším nadšením píše. Dále jsem také velký fanoušek hudby obecně a sem tam napíšu i něco co se her úplně netýká, ale to si většinou nechávám pro sebe. Proč je tady tma? Kde to jsem? Haló, je tu někdo?

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button