NovinkyPCPS4PS5Xbox OneXbox Series X

NACON kupuje Daedalic Entertainment, vývojáře The Lord of the Rings: Gollum

Herní vydavatel NACON oznámil akvizici vývojáře Daedalic Entertainment, se kterým chystá nový přírůstek do série The Lord of the Rings. Za studio zaplatí částku v rozmezí 32 až 53 milionů euro (0,8 až 1,3 miliard korun) v závislosti na tom, jak se studiu bude do roku 2026 dařit. Obchod se má uzavřít do konce letošního roku.

Německé studio Daedalic Entertainment vzniklo v roce 2007, kromě zmíněného The Lord of the Rings: Gollum má za sebou také hry jako Deponia, Shadow Tactics, BlackGuards, anebo The Whispered World. Mimo to se zasloužilo o vydání například Witch It!, Unrailed!, či Partisans 1941. V roce 2022 aktuálně plánuje vydat celkem devět nových titulů.

Díky naší spolupráce na Gollumu jsme věděli, že Nacon a Daedalic sdílí stejné hodnoty a cíle nabídnout hráčům jedinečné zážitky. Je tedy logické postupovat dále v cestě spolu, z této akvizice jsme nesmírně nadšení. Znamená totiž zásadní krok v rámci strategie Naconu,“ uvedl Alain Falc, ředitel NACONu. V plánu je zachovat Daedalicu výraznou míru autonomie.

NACON je francouzská firma, která se původně zaměřovala na distribuci herních periferií. Eventuálně ale začala pomáhat vývojářům s distribucí jejich her, a to zejména těch sportovních na konzole. Za poslední čtyři roky ale začala významněji zasahovat i do samotného herního vývoje a skupovat vývojářská studia. Aktuálně jich vlastní deset, Daedalic Entertainment bude jedenáctým přírůstkem.

Zdroj
Foto: Daedalic Entertainment

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button