DeskovkyEsportNovinkyTabletop

Esportové Monopoly – kde, za kolik a proč?

Herní svět obletěla nová verze slavné deskovky Monopoly. Ve spolupráci se společností ESL vznikla jejich vlastní edice: tématikou tohoto vydání je esport. Hra je dostupná ve dvou jazycích, jedna strana desky je v němčině, zatímco druhá v angličtině. Najdete je v oficiálním obchodu ESL Gaming za cenu 1311 Kč (50 euro), s dopravou o deset euro více.

Vítejte ve světě esportu, kde se každý může stát někým. Od místních internetových kaváren až po největší arény, přinést esport k fanouškům vyžaduje expertní plánování a vítěznou strategii. ESL Gaming

Tohle Monopoly má stejný princip jako každé jiné. Zkrátka skoupit co nejvíce pozemků a vybrat od protihráčů co nejvíce peněz. Unikátní jsou však herní pole. Ta tvoří různé ESL eventy – ESL Play, ESL Mobile Open, či ESL Cologne. Vlaková pole reprezentují různé Dreamhacky.

Ačkoliv na oficiálním ESL eshopu stojí hra zhruba 50 euro, na některých německých obchodech lze nové Monopoly najít za nižší částky. Třeba na Winning Moves deskovka stojí 40 euro. Otázkou však je, jestli má ESL dostatečně velkou základnu fanoušků na to, aby měla tato edice úspěch. Přeci jen – lidi se dívají na esport, protože je baví esport, ne ESL.

Původní Monopoly poprvé vyšlo v roce 1935. Od té doby byly vydány desítky různých edicí, samozřejmě i videohry – první vyšla v roce 1985 na platformy Amiga, Commodore 64 a další. K roku 2015 se prodalo přes 275 milionů kopií, každoročně se vytiskne přes 30 miliard Monopoly peněz.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button