NovinkySeriály

Teaser na Prsteny moci má stejnou atmosféru jako Kolo času

Pomalu ale jistě se blíží datum 2. září, kdy na Amazon Prime zavítá nová série Pán prstenů: Prsteny moci. Už teď ale rozděluje fanoušky Středozemě a budí na sociálních sítích silné reakce. Naposledy v souvislosti s uveřejněnými fotografiemi hlavních postav. Pokud vás fotografie minuly, či si chcete připomenout, o čem série bude, odkazuji vás na náš minulý článek.

Dnes ale především v rámci amerického Super Bowlu vyšel první teaser trailer. A pakliže už úvodní oznámení titulu v některých budilo nedůvěru svou ne příliš uvěřitelnou animací, ukázky na Prsteny moci jim nejspíš víry nepřidají. Pravdou totiž je, že ačkoliv před lety Hra o trůny skončila tak, jak skončila, její původní série nastavily příčku scénáristky, efektů, worldbuildingu i hereckých výkonů poměrně vysoko. Jakýkoliv fantasy seriál, který vyšel po ní, s ní byl okamžitě a většinou nevyšel nejlépe.

Fantasy seriály průměrné a horší… a Prsteny moci

Nejčastějšími problémy, které sužují současné fantasy seriály, jsou průměrné herecké výkony, chabé dialogy, nekonzistentnost scénáře a slabá gradace, neschopnost vybudovat uvěřitelný svět, chabě vypadající digitální efekty a absence výraznějšího a nezaměnitelného „obličeje“ celé série. Trpí jimi např. série Světlo a stíny, Letopisy rodu Shannara, Čas čarodějnic, Carnival Row a některým se nevyhnul ani Zaklínač, nebo předchozí série Amazon Prime Kolo času. Teaser na Prsteny moci má zatím bohužel atmosférou blíže ke Kolu času, než ke Hře o trůny, nemluvě o Jacksonově legendární trilogii.

Teaser sází na „vypjaté momenty“, jako kdyby chtěl ukázat, že předností série budou hlavně akční scény. Kulisy hoří a vybuchují, herci všude spěchají, utíkají, skáčou a tváří se velmi dramaticky. To vše v ne příliš „živoucích“ lokacích, z nichž bohužel často trčí CGI. Kostýmy sice vycházejí z práce, kterou dříve odvedlo studio Weta Workshop, přesto působí podivně nestředozemsky. Jediným solidním záchytným bodem se tak v teaseru stává nehybná trpasličí tvář, což je přeci jen trochu málo. Fanoušci se momentálně v reakci na teaser baví tím, že pod Prsteny moci v mnoha jazycích spamují citát připisovaný Tolkienovi.

Zlo samotné nedokáže vytvořit nic nového, pouze čerpá z dobrých věcí.

Tolkien
Zdroj
Foto: Amazon Prime Video

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button