NovinkySeriályTéma dne

Co znamenají první fotografie k seriálu ze světa Pána prstenů?

Seriál Lord of the Rings: The Rings of Power má díky penězům od Amazonu neuvěřitelně obrovský rozpočet. Cena celého projektu a těch pouhých osmi epizod se nejspíš vyšplhá až k jedné miliardě dolarů. Nedávno bylo vypuštěno pár plakátů, ze kterých jsme se teoreticky mohli pokusit rozluštit co je co a kdo je kdo, ale dvacet plakátů, které nic neukazují přivedlo jenom otázky. Proto ta nálož, kterou vypustilo Vanity Fair, nám konečně ukazuje víc. Zároveň s fotografiemi jsou potvrzeny také nějaké informace o samotných postavách. A fanoušci knih z toho nebudou mít radost.

Oba showrunneři seriálu si totiž vymysleli skoro celý příběh po svém (tak hlavně, že koupili práva). Základní změnou bude asi vlastní časová linie. Ta, kterou nastavil tvůrce Středozemě J. R. R. Tolkien, tak bude zapomenuta a všechny ty události, které od sebe dělí více jak tisíce let, budou najednou blíže u sebe. Pokud se ptáte proč, je to kvůli tomu, aby lidské postavy, které rychle umírají, nemusely být v každé sezóně nahrazeny jinými.

Do seriálu se také podívají „hobiti“. Oni to ale nebudou ti hobiti jak je známe, ale něco jako jejich předchůdci. Vanity fair také potvrzuje, že v seriálu bude dvacet dva hlavních postav a seriál obsáhne oblasti od trpasličích dolů až po elfí království. Bude se jednat o dobu cca 2000 let před dobrodružstvím Společenstva prstenu (tedy celý Druhý věk).

Co tedy víme o postavách a fotografiích?

Na prvním obrázku si můžeme všimnout nejnovější postavy série – elfa jménem Arondir (Ismael Cruz Cordóva). Na druhé fotce vidíme elfy Elronda a Galadriel jak se setkávají v elfím království Lindon. Ve třetí je sedící člověk Halbrand (Charlie Vickers), o jehož postavě víme, že bude prchat před svou vlastní minulostí.

V další fotografii si můžeme všimnout dvou postav v bouři. To jsou Halbrand a Galadriel. Nic bližšího zatím nevíme, tedy jak se ti dva dostali k sobě nebo co je to vlastně za bouři a místo. V druhém obrázku zase vidíme Elronda (Roberta Aramaya) jak pózuje na poli. Dle popisu jeho postavy bude Elrond v tomto příběhu mladý a politicky velmi ambiciózní vůdce elfů.

Další novou postavou bude trpasličí princezna Disa (Sophia Nomvete), která je opět jednou z hlavních postav vytvořena pouze pro novou sérii. Je zobrazena majestátně a to z jednoho prostého důvodu, bude nejspíš princeznou v legendárním království Khazad-dûm (což dokládají dveře, které jdou za ní vidět). Některé z vás možná zarazilo, že není vousatá. Tento pohled na trpaslice ale scénáristé Prime Videa údajně odmítli. Na druhém obrázku vidíme elfa Arondira ve vesnici Tirharad, kde se k němu připojila léčitelka jménem Bronwyn (Nazanin Boniadi). Tato dvojice spolu má údajně „zakázaný vztah“.

Poslední fotografie ukazuje Galadriel (Morfydd Clark) s mečem na rameni, jak přichází z nějakého boje. Podle Vanity Fair je toto část příběhu až po oné fotce, kde je s Halbrandem v moři, víme tak, že onu bouři nějakým způsobem přežije. Zároveň se také Galadriel bude snažit pomstít smrt svého bratra.

Stále tak platí, že celá první série v osmi epizodách pod tvůrci Patrickem McKayem a J.D. Paynem má zahrnout celý Druhý věk včetně Númenoru a Sauronova vzestupu. První epizoda se bude jmenovat Shadow of the Past (volně přeloženo jako Stín minulosti) a nabídne prý ideální otevření celého seriálu. Premiéra na Prime Video bude už 2. září 2022. Studio navíc seriálu natolik věří, že předprodukce druhé řady by měla začít během příštích pár dní. A co vy, jak se těšíte na nový seriál?

Zdroj
Foto: Wallpapersden

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jakub
Host
Jakub
2 let před

S Tolkienem to nemá nic společného, snad jen to, že je to jeho vykradený svět. Je vykradený, aby se to lépe prodalo, nic víc. Nic takového nehodlám finančně podporovat, proto to nebudu ani sledovat. A budu jen doufat, že to bude takový propadák, že další série téhle dojné krávy a ztělesnění neúcty k zakladateli fantasy žánru už nevzniknou.

Back to top button