Dojmy z hraníNovinkyPC

Jak se hraje Achilles: Legends Untold – Dojmy z bety

Musím se přiznat, že na titul Achilles: Legends Untold od společnosti Dark Point Games se těším opravdu hodně. Nejsem zrovna zastáncem soulslike her, ale tady jsem udělal výjimku. Řecká mytologie je totiž moje nejoblíbenější a testování beta verze jsem si tedy nemohl nechat ujít. A dobře jsem udělal, protože to je slušná řezanice.

Hra Achilles: Legends Untold má velkou podobnost s akčním RPG Titan Quest, ale hratelností odpovídá spíš Dark Souls. Někdo možná očekával, že když hrajete za jednoho z největších válečníků Trójské války, který kosil nepřátele po desítkách, tak to bude jedna useknutá hlava za druhou. Tak to ale není a já jsem za to nesmírně rád.

Děj se odehrává ve starověkém Řecku, kde se vylodíte přímo na pobřeží před branami města Trója. Pověstem se nedá moc věřit, protože Achilles měl zemřít ještě před prolomením bran, ale tady si vývojáři jedou po svém. K branám se dostanete relativně rychle, protože v cestě stojí jen pár vojáků. Ale u brány už na nás čeká nejlepší válečník nepřátel a vy si tak užijete prvního bosse skoro hned na začátku.

Mechanika hry může někomu zpočátku dělat problémy. Nejsem zrovna hráčem soulslike her, takže moje prvotní snaha naběhnout na nepřítele a řezat ho hlava nehlava se ukázala jako největší chyba. Během vteřiny jsem byl mrtvý. Blokovat, uhnout, seknout…a pořád dokola.

Achilles: Legends Untold vám nedá nic zadarmo

Během hraní jsou k dispozici klasické prvky jako léčivé lektvary a dočasné vylepšení pro zbraně nebo regeneraci výdrže. Těch využijete opravdu velké množství. Naštěstí padají docela často, takže nějaký ten lektvar máte téměř vždy po ruce, ale kdyby se náhodu stalo, že spotřebujete všechny, tak vám zmizí z rychlé inventární nabídky. To mi trochu vadilo, protože jakmile seberete nový, tak musíte zase do inventáře a znovu si ho přiřadit. Platí to navíc u všech předmětů. Sloty na rychlé použití pak máte jen čtyři, ale spotřebních předmětů je mnohem víc.

Vybavení je na začátku prosté. V inventáři se nachází pouze meč a štít a časem se přidá ještě oštěp. Nic extra, ale pro začátek to bohatě stačí. Nechybí ani možnost vylepšení zbraní, síly, výdrže nebo třeba i zvýšení pravděpodobnosti dropu itemů z nepřátel. Ve hře by měl být k dispozici i crafting, ale v beta verzi není bohužel přístupný.

Hurá do boje a nebo ne?

V této hřej jsem se velmi rychle naučil jednu věc. Nikdy nespěchat. Achilles: Legends Untold totiž disponuje inteligencí nepřátel, kteří se učí a přizpůsobují vašemu hernímu stylu. Po každé smrti jsem cítil, že nepřátelé reagují rychleji a uzpůsobují svůj bojový styl tomu mému. Ve hře se má nacházet velké množství nepřátel, ale i nepřeberné množství monster. Já zatím narazil pouze na kostlivce, obrovského štíra a něco jako zlobra. U boje na blízko nemohu snad nic vytknout. Boj z dálky je ale něco jiného. Chybí jakýkoliv zaměřovací mechanismus a vy prakticky házíte vše naslepo, protože zaměřování pomocí směru natočení postavy není nic moc.

I přesto, že se jedná o zkušební verzi, nemohu říct, že bych narazil na nějaké bugy nebo velké chyby. Pouze jednou se mi stalo, že krytí štítem z ničeho nic přestalo fungovat. Ale stačilo jen hru vypnout a zapnout a vše bylo v pořádku a chyba se už znovu neobjevila.

Shrnutí a dojmy

První část hry Achilles: Legends Untold mě vtáhla do děje víc než jsem si myslel a nemohu se tak dočkat plné verze. Příběh je poutavý a na soubojový systém si člověk velmi rychle zvykne. Za mě mohu jedině doporučit všem hráčům, kteří hltají systém soulslike her. Jediné co mi trochu vadilo, je uzamknutí kamery, která celou dobu snímá bojiště z jednoho úhlu. Nemohu říct, že by to průběhu hry nějak extra vadilo, ale vidět město z více stran by dodalo titulu větší náboj. A možná bych uvítal více interakce mimo boj jako zničitelné předměty a nebo i více animací.

Přístup do beta verze poskytlo studio Dark Point Games a já jím tímto děkuji a přeji rychlé a bezproblémové dokončení titulu.

Zdroj
Foto: Dark Point Games

Tomáš "Zitik" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button