NovinkyPC

The Settlers znovu na scéně – co je nového?

The Settlers, oblíbená herní, strategická série, si brzy udělá další zářez. Zatím poslední díl vyšel již před dlouhými jedenácti lety, a tak je nejvyšší čas, aby vyšla hra nová. Ubisoft, který novou hru připravuje, plánuje tento díl jako restart celé série. Hra je již prý těsně před vydáním a vývojáři nyní vydali video, kde hru zevrubně představují.

Co vás patrně upoutá první, tedy aspoň mě ano, je krásná, barevná a detailní grafika, která ukazuje krásný svět k prozkoumání. Hra nabízí celkem tři frakce, které se už na první pohled od sebe liší a mají i různé herní styly. Vžijete se do role uprchlíků, kteří přežívají v novém koutě světa. Prostředí není zrovna přátelské, v okolí žijí samí bandité, a pokud by vám ani oni nestačili, můžete se postavit ostatním hráčům. Jak už to u strategií bývá, základem hry je silná ekonomika, na jejímž základě vybudujete silnou armádu. Svoje schopnosti si ověříte v celkem třech módech, čeká na vás kampaň jednoho hráče, hra více hráčů ve které se postavíte jiným hráčům nebo AI a v posledním módu budete plnit výzvy.

Noví The Settlers se v mnoha ohledech od původních her odlišují, ale základní myšlenku si udržují stále stejnou. Jisté je že mezi fanoušky série se jistě najde mnoho lidí, kteří novinky ocení a stejně tak i mnoho odpůrců. Tak to ale bývá, když se ryje do klasiky. Mě se osobně se zatím nový vzhled The Settlers zamlouvá. No uvidíme už 17. 3., kdy hra vychází.

Zdroj
Foto: Ubisoft

Kristina "Speedy" Gonzálezová

Ráda se označuji za sběratele konzolí, ale zatím jich vlastním pouhých 20. Čtení, hraní a historie jsou mojí vášní a nedostatek času na koníčky věčným problémem. Fantasy, sci-fi, horor, detektivka, komiks nic mi není cizí.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
John
Host
John
1 rok před

The Setllers – pche tohle se settlers krom pěkně vypadající grafiky nemá společné skoro nic. Pokud je rok 2000 tak pak možná s přimhouřením toho že je to jen přiblblá snaha o strategii kde vám ke štěstí stačí hlídat dvě věci. Za mě odpad a velké zklamání, ale všechna čest vývojářům.

Back to top button