NovinkyPCPS5Xbox Series X

Crossfire: Legion je jako návrat ke kořenům

Vzpomínáte si na klasické RTS u kterých jste dokázali sedět hodiny a hodiny? Tak se připravte, že vývojáři ze studia Blackbird Interactive vám hodlají poškádlit vaše vzpomínky ve velkém. Přichází totiž jejich velký projekt real-time strategy Crossfire Legion. Společnost se zaměřuje především na napínavý boj, kterého si užijeme opravdu více než dost.

Hra Crossfire Legion se odehrává ve stejném světě ve kterém figuruje už od roku 2007 FPS titul s názvem Crossfire. V západních zemích není moc rozšířený, ale co se týká Asie, tak tam jde o absolutní fenomén. Podle vývojáře hraje jejich dílo až 689 milionů aktivních hráčů z 88 různých zemích. Na námět hry byl dokonce natočen i seriál, který shlédlo přes 1,8 miliardy diváků. Pořád vám to nestačí? Mělo by. O takových číslech si totiž mohou nechat zdát i ty nejlepší hry, které vás napadnou.

Děj je zasazen do blízké budoucnosti a vaším úkolem bude to samé, na co narazíme u většiny RTS titulů. Začínáme se základním vybavením, budovami a malým počtem jednotek. Je třeba najmout pracovníky, aby bylo možné shromažďovat suroviny potřebné k rekrutování vojska.

Základnu v Crossfire: Legion máme. Co dalšího potřebujeme?

Po rekrutování jednotek vojáků a motorizace už není daleko k boji. Při průzkumu okolí se může snadno stát, že narazíme na odpor. Pak je už zcela na vás co uděláte. Stáhnout se a vrátit se se silnější armádou k jistému vítězství, nebo to zkusíte risknout? Vývojáři prohlašují, že chtěli dosáhnout efektu taktického velení co nejvěrohodněji. Proto si před každým kolem zvolíte velitele a jednotky, které mají rozdílné vlastnosti. Velitelé na bojišti přítomni nejsou, ale můžete využívat jejich taktických výhod dle dané situace.

Na výběr je prozatím ze dvou různých frakcí. Global Risk a Black List a každá z nich má rozdílné vybavení, přístup ke hře a mnoho dalšího. Další frakce se odhalí během měsíce únor, takže to také trochu zamíchá kartami.

Ve stejným měsíci jako odhalení nové frakce se zpřístupní první veřejné demo. Během března a dubna se připojí i hodnocené režimy, otevřená beta verze a spuštění Early Access. Do hry budou také přidány další mapy, více velitelů, další druhy jednotek a také více online režimů. Nesmíme samozřejmě zapomenout i na kompletní kampaň pro jednoho hráče.

Oficiální PC požadavky zatím nejsou známé, ale nemělo by to být nijak extra náročné. Ze zkušeností z RTS her víme, že nejsou náročné na grafiku ani RAM. Pokud se dílo povede, mohlo by znovu oživit popularitu RTS titulů a my mu držíme palce. Víme ale jistě, že kromě PC hráčů si tuhle řežbu vychutnají i konzoláři na PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Zdroj
Zdroj obrázků: Steam

Tomáš "Zitik" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button