Novinky

Games Done Quick vybralo rekordních 3,4 milionu dolarů

Hráči dělají dobré skutky! Na Awesome Games Done Quick 2022 se vybralo přes 3,4 milionu dolarů (73 milionů korun) na charitu Prevent Councer Foundation. Je to největší částka, která se za dobu existence Games Done Quick vybrala. Celá událost probíhala od 9. do 16. ledna online na Twitchi. Speedrunneři v ní opět pokořili několik rekordů, například v Kena: Bridge of Spirits, anebo v Pumpkin Jack.

Games Done Quick se pořádá už dvanáctým rokem, cílem události je vybrat peníze na určitou charitu. Akce probíhá minimálně dvakrát ročně, v létě (Summer GDQ) a v zimě (Awesome GDQ). Zatímco výtěžky ze Summer GDQ většinou putují na Lékaře bez hranic, výtěžky z Awesome GDQ míří právě na podporu prevence rakoviny. Občas se k těmto pravidelným termínům přidá ještě Special GDQ, které netrvá týden, ale tři dny v rámci TwitchConu.

Celá událost se vždycky streamuje na Twitchi, před kamerou sedí člověk, který se aktuálně pokouší o speedrun. Když se GDQ koná živě, sedí za hráčem ještě často obří publikum. Speedrunner doprovází svůj run komentářem, ve kterém objasňuje různé bugy (vychytávky!), jimiž si zkracuje cestu k dohrání dané hry. A hraje se všechno – od I am Bread přes Portal a Pokémony až po Tetris.

Záznam ze všech speedrunů najdete v oficiálním YouTube playlistu.

Zdroj
Zdroj obrázků: Games Done Quick

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button