NintendoNovinkyPCPS4Tip na víkendXbox One

Vyřešte s nastávající maminkou Edith rodinnou kletbu | Tip na víkend #53

O víkendu se hlavně odpočívá. Proto tu pro vás mám na tento víkend hru, u které nepotřebujete složitě přemýšlet a nebude po vás požadovat rychlé reakce. Spíš než to si tento titul žádá všechnu vaši pozornost. Nic zde totiž není tak jednoznačné, jak se na první pohled zdá. To spolu s příběhem, který se vyrovná kdejakému záhadnému filmu či záhadné knize.

Řeč je o hře What Remains of Edith Finch. Tato atmosférická hra svou struktorou připomíná jakousi antologii o tom, jak si na sebe jedna americká rodina uštvala kletbu. Ta má za následek spoustu velmi nešťastných událostí v rodině Finchů. Více z příběhu, ale neprozradím. Hratelností se totiž jedná o tzv. Walking simulator. Takže na příběhu hra stojí spolu s jednoduchým gameplayem. A jelikož je zde gameplay opravdu jednoduchý, mohlo více času jít na psaní příběhu. Ten je skvělý, jak je u her vycházejících pod Annapurna Interactive zvykem. Ovšem ty citlivější z vás musím varovat. Ve hře se nachází scény, které prozkoumávají citlivější témata. I já jsem si tu a tam potřeboval od hraní dát pauzu protože toho na mě bylo zkrátka moc. Nejedná se, ale o nic co by hru sráželo nebo jí nijak ubíralo na kvalitě.

What Remains of Edith Finch není nikterak světobornou hrou. Vlastně není ani nijak moc dlouhá, průchod hrou nezabere déle jak 2 hodiny. Ovšem se jedná o velmi příjemné 2 hodiny plné emocí a zvratů na které jen tak nezapomenete ještě dlouho po dohrání. Dokonce bych si i troufl tvrdit že vám ukápne slzička. Tak proč to o víkendu nezkusit?

Titul je dostupný na všech hlavních platformách.

Matěj "Maťáááj" Malchar

Nadšený hráč co o všem okolo her s ještě větším nadšením píše. Dále jsem také velký fanoušek hudby obecně a sem tam napíšu i něco co se her úplně netýká, ale to si většinou nechávám pro sebe. Proč je tady tma? Kde to jsem? Haló, je tu někdo?

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button