DeskovkyNovinkySeriály

The Legend of Vox Machina přinese na obrazovky svět DnD koncem ledna

První pořádný fantasy seriál tohoto roku už je téměř za rohem, a tak není divu, že jsme se konečně dočkali traileru. Z The Legend of Vox Machina jsme už sice viděli několik krátkých scén, pořádná upoutávka ale chyběla. Ukázky ale cílily hlavně na znalé fanoušky, trailer je tu konečně i pro ty, kteří o příběhu nevědí nic. Takže pokud jste tenhle animák od Amazonu kvůli Kolu času přehlédli, stále máte možnost naskočit do rozjetého vlaku!

The Legend of Vox Machina je fantasy série, kterou bude možné pustit si na Amazon Prime od 28. ledna. Příběhy skupiny dobrodruhů, která si říká Vox Machina, vychází z nejznámějšího stolního RPG Dungeons and Dragons páté edice. Tedy spíš – vychází z nejznámější herní kampaně, jejíž průběh roku 2015 pro mnohé zažehl nový zájem o „papírová“ RPGčka. Tehdy se na youtubovém kanálu Geek & Sundry sešli známí američtí dabéři, aby si užili dobrodružství v DnDčku a pobavili diváky. To se povedlo na výbornou. Pořad, který vešel ve známost pod názvem Critical Role, má dnes přes 260 dílů (každý většinou kolem 3 hodin), díky Youtube a podcastovým aplikacím ho sledují/poslouchají miliony fanoušků a pořádal i výjezdy do divadel, kde se hrálo naživo před diváky.

critical role

Dávalo smysl, aby se dobrodružství bandy dabéru překlopilo „zpět“ do animáku. Nápad na animovaný seriál se objevil v roce 2019 a ihned bylo jasné, že je o něj zájem. Critical Role lámal rekordy a na Kickstarteru vybral dechberoucích 11,3 milionu dolarů. A nyní se konečně blíží výsledek! Seriál stylizován do „tradičního“ amerického stylu osmdesátkových cartoonů, lehce šmrncnutý euroanime z nultých let. Mělo by se také jednat o „dospělejší“ záležitost – tu a tam sprosté slovíčko, nebo kaluže krve. Příběh by měl sledovat první „sérii“ kampaně pojmenovanou právě Vox Machina. Pokud jste četli komiks Krysí královny od nakladatelství Crew, nebo knihu Králové Wyldu od Hostu, máte už poměrně dobrou představu, jak tyhle americké RPGčkové fantasy vypadají a jestli bude The Legend of Vox Machina něco pro vás.

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button