NovinkyPCXbox OneXbox Series X

Xbox Game Pass v roce 2021 exceloval.

Předplatitelská služba Xbox Game Pass získává na stále větší a větší popularitě. Není se čemu divit. V nabídce se objevují i hodně zajímavé tituly, které si hráč může vyzkoušet. A není ani nic neobvyklého, že se ve službě objeví i zcela nové hry, které se objeví na Xbox Game Pass ve stejný den, kdy má hra i oficiální datum vydání. Ale položili jste si někdy otázku jakou hodnotu mají všechny hry, které si můžete vyzkoušet v rámci předplatného? Já se přiznám, že jsem nad tím ani neuvažoval. Ale když jsem se tu částku dozvěděl, tak jsem se nestačil divit. Ta částka je doslova enormní.

Hry v hodnotě více než sto tisíc korun

Je to tak. Za letošní rok nám Microsoft nadělil herní tituly v hodnotě kolem 6 300 amerických dolarů. Dal jsem si tu práci a schválně to převedl na naši měnu. Abychom měli v knihovně všechny letošní tituly bez předplatného, tak bychom museli zaplatit 139 171 korun. Pro někoho to znamená i půlroční plat a pro někoho dokonce ještě víc. To je hodně slušná suma v porovnání s měsíčním předplatným. Jen pro představu kdo si službu neplatí, tak na konzole i PC je předplatné na rok 3 108 Kč. Cena malinko povyskočí, když si hráči platí varianu Ultimate. Ale rozdíl není ani 1000 korun.

Nejvíce přidaných titulů se uskutečnílo v březnu letošního roku. A nejslabší byl naopak zase následující duben. Může se zdát, že služba se musí být neudržitelná tímto směrem a nemůže se provozovatelům vyplatit. Ředitel značky Xbox Phil Spencer uvedl, že udržitelná určitě rozhodně, protože se stále vyvíjí a roste.

Navíc tam-tamy hlásí, že značka PlayStation chystá odvetný úder a vyvíjí konkureční službu. Bude hodně zajímavé sledovat střet dvou gigantů herního světa. Samozřejmě, pokud se toho dočkáme.

Tomáš "Zitik" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button