NovinkyPCPS4PS5Xbox OneXbox Series X

Tencent kupuje Turtle Rock Studios, tvůrce Back 4 Blood

Známý herní vývojář Turtle Rock Studios má nového majitele. Studio nově vlastní čínský gigant Tencent, šéfovat mu budou nadále spoluzaklatelé Phil Robb a Chris Ashton. Podle jejich vyjádření tak studio zůstane zcela nezávislé na Tencentu. Odkupu předcházelo říjnové vydání Back 4 Blood, kooperativní střílečky založené na konceptu série Left 4 Dead, za kterou před 13 lety studio rovněž stálo.

Jsme velkými fanoušky her od Turtle Rocku, líbí se nám jejich úžasný přístup ke tvorbě co-op her,” uvedl Eddie Chan, hlavní stratég Tencent Games Global. Detaily o akvizici nejsou veřejné – cenu se tak nedozvíme. Cenu nezveřejnili ani při nákupu menšinového podílu české Bohemia Interactive, naopak při nedávném odkupu britského vývojáře Sumo Group se ale cenou příliš netajili.

Generální ředitel studia Steve Goldstein na Twitteru potvrdil, že se současný ekonomický model Back 4 Blood nezmění. Po oznámení se totiž vyrojilo několik spekulací, že se hra přejde na free to play s mikrotransakcemi a lootboxy. “Těšíme se na připojení do rodiny her Tencentu,” komentoval Goldstein samotný odkup.

Kdo jsou Turtle Rock Studios?

Turtle Rock Studios vzniklo v roce 2002, jeho zakladatelé předtím pracovali na hrách jako Command & Conquer: Red Alert 2, či Counter-Strike. Jako kontraktoři stáli za vznikem Couter-Strike: Source a Half-Life 2: Deathmatch. V roce 2005 začali vyvíjet Left 4 Dead, tři roky na to je Valve koupilo ve snaze dostat se na konzolový trh.

Spojení ale netrvalo dlouho, v roce 2010 se totiž od Valve opět osamostatnili. Předcházela tomu špatná komunikace, neshody v celkových cílích a neschopnost plnit deadliny. Napříč tomu si s Valve udržovali těsné vztahy. Pracovali na Left 4 Dead 2 a na raném vývoji CS:GO. Nedlouho na to se ale odloučili i od těchto projektů.

Významnou událostí pro Turtle Rock Studios byla příprava hry Evolve. Dlouho hledali vydavatele, který by jim hru schválil. Nejprve se vydání ujal THQ, který ale v té době trpěl závažnými ekonomickými problémy. A tak bylo Evolve oznámeno až v roce 2014 pod 2K Games. Samotná hra vyšla o rok později, ale i přes velký prvotní úspěch zaznamenala konstantní útlum aktivních hráčů a nakonec jí 2K ukončilo podporu.

V následujících letech vydalo Turtle Rock Studios několik titulů pro virtuální realitu, ale soustředilo se na práci na Back 4 Blood. Ta vyšla ve spolupráci s Warner Bros v říjnu letošního roku. Na Game Awards 2021 se vyskytla v nominacích ve dvou kategoriích, celkově ji lze nazvat jako velmi úspěšnou.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button