Novinky

Prahou zavane středověká atmosféra

Hru Kingdom Come: Deliverance asi netřeba představovat. Rozsáhlé RPG z prostředí zemí Koruny české, které vytvořilo studio Warhorse pod taktovkou veteránů českého videoherního průmyslu Daniela Vávry a Martina Klímy, stále získává pozitivní ohlasy a reakce nejen u nás, ale i v zahraničí. Čtyři miliony prodaných kusů tento fakt jenom potvrzují. A nezbytnou součástí tak velké hry je samozřejmě její hudební doprovod. Ten si získal srdce mnoha hráčů po celém světě. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se dočkáme pořádného koncertu se zaměřením na hudební doprovod Kingdom Come: Deliverance. A ten den je konečně tady!

Než si ale povíme něco o tom, kdy a kde se celá událost odehraje, řekněme si něco o tom čím byla hudba v KCD tak speciální. Nejdříve ze všeho je potřeba si říct, že skladatelé Jan Valta a Adam Sporka nešetřili na detailech. Proto si tak ve hře i na koncertě poslechnete spoustu dobově laděných skladeb. V těch pochopitelně zazní hromada dobových nástrojů. Najdete zde, ale také třeba Gregoriánské chorály, válečné bubny nebo hospodské odrhovačky. Hudba samotná je tak geniální a podmanivá. Co však její mocnost ještě víc podtrhuje je způsob, kterým ji vývojáři vložili do hry. Pomocí principu tzv. Adaptivní hudby, kdy hra sama určí jaká hudba se do dané situace hodí. Jednotlivé skladby pak na sebe navazují tak, že jedna “končí” a druhá “začne”. Hráč tak není o hudební doprovod ve hře nikterak ochuzen.

A jelikož do hudby pro Kingdom Come oba skladatelé vložili spoustu potu a slz byla by škoda, aby jejich práce zůstala jen na obrazovkách monitorů. Proto se již 5. 2. 2022 v Pražském O2 Universu můžeme těšit na nezapomenutelný zážitek v podobě velkolepého představení Kingdom Come Live Concert.

Jak to vlastně celé bude vypadat?

Orchestrální části celé show se pod dirigentskou taktovkou Jana Valty ujme Brněnská Filharmonie. Ta svou velikostí i významem patří k české orchestrální špičce a nabízí ročně kolem stovky koncertů. Vokální doprovod filharmonii zajistí talentovaný studentský sbor Vox Iuvenalis, který stejně jako orchestr pochází z Brna. Zážitek pak doplní čtveřice trubadúrů ze skupiny Bakchus, která ve spolupráci s Adamem Sporkou nahrála středověké písně, které zaznívají v hře. Koncert proběhne v duchu výše zmíněné metody adaptivní hudby. Proto bude představení doprovázet promítání audiovizuální stopy s klíčovými scénami ze hry. Fanoušci hry i středověké hudby se tedy opravdu mají na co těšit a věřím, že v sále nebude suchého oka.

Matěj "Maťáááj" Malchar

Nadšený hráč co o všem okolo her s ještě větším nadšením píše. Dále jsem také velký fanoušek hudby obecně a sem tam napíšu i něco co se her úplně netýká, ale to si většinou nechávám pro sebe. Proč je tady tma? Kde to jsem? Haló, je tu někdo?

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button