NovinkyPC

SOG 2020 | PCGaming show

Nebyla vůbec taková jak jsme očekávali. Nebo byla? Těžko říct, protože hodně záleží na našich osobních názorech. Za sebe mohu říct, že jsem byl zklamán z mnoha věcí, od nudného až otravného moderátora po hry, které nám byly představeny. Nechápejte mě zle, našlo se tu pár kousků, které si získali můj zájem, ale na ten počet představených projektů je to prostě mizérie. Mrkněte ostatně sami.

Jako první se představil nový survival projekt Valheim do jehož bety se můžete přihlásit skrz oficiální stránku hry valheimgame.com a užít si tak trošku norské mytologie. Čekají vás tu totiž nejen živí hráči, ale i bájná monstra a troška mystycismu. Škoda jen, že to celé vypadá jako hra z roku 2000 …

Další na řadě je pak Torchlight 3, jenž se od svých předchůdců liší hlavně novým systémem petů, které můžete využít v boji a propracovanější kooperací s dalšími hráči. Torchlight 3 již můžete zakoupit v early access na Steamu.

Následně se nám mělo představit něco hodně unikátního co upoutá pozornost všech fanoušků survival her a to nový projekt dua Briana Hickse a Deana Halla – Icarus. V této hře se spolu podíváme do vesmíru a z něj zase zpátky na nehostinnou planetu, kde se budeme snažit přežívat za každou cenu. Aby to však nebylo tak jednoduché musíme posbírat suroviny a vše potřebné a časem se přesunout zpátky na vesmírnou stanici – pokud to nestihneme, umřeme a přijdeme o vše. Že vám to už nepřijde tak “zábavné”? Inu to mnohým ne, Icarus však zklamal fanoušky ve více ohledech, ale nebudu vám to tu vypisovat stačí se podívat na oznámení a pochopíte.

Jiskřičku naděje v nás naštěstí zažehl další gameplay z Mortal Shell – souls like RPG, které nenechalo nikoho chladným a strhávalo pozornost všech víc, než cokoliv co bylo představeno před ním. Není se ostatně co divit, Mortal Shell nabízí krásnou grafiku, krásné animace, zajímavý příběh, ale i celkově zajímavé zpracování.

A když už jsme na vlně souls like RPG her, tak nesmíme zapomenout na to, že se nám připomenul Alaloth: Champion of the Four Kingdoms. Tahle hra je víceméně izometrické akční RPG, ale vyniká v tom, že využívá soubojového systému podobného tomu z Dark Souls. Že to zní šíleně? Inu trošku ano, ale zajímavé to rozhodně je.

A u RPG zůstaneme, protože se nám představil i Dungeon of Naheulbeuk – The Amulet of Chaos. Ano název by potřeboval ještě upravit, ale to nic nemění na tom, že hra vás zaujme na první pohled. Jedná se vlastně o jednoduchý dungeon crawler s RPG prvky a nedělá na něm nikdo jiný než samotná tabletop guru Felicia Day se svým týmem. Čeká nás díky tomu svěží a hlavně ne tak seriózní hra, která nám má připomenout, že deskovky a jimi inspirované hry jsou hlavně o zábavě.

A když se bavíme o zábavě, musíme dodat, že v následující hře si jí užijeme dosyta (ikdyž v úplně jiném smyslu). Weird West je totiž temné westernové RPG, které si nezadá s ničím, co se nám v posledních dnech představilo. Připomíná mi vlastně tak trošku svět HUNT: Showdown a o to více mě láká!

A nakonec to nejlepší a vlastně i nejočekávanější. Důvod proč se všichni na tenhle event vydrželi dívat i přes příšerného moderátora a většinu nezajímavých projektů – MAFIA: Definitive edition. Ta se představila se vší parádou a i přesto, že se píše hned v úvodu, že se nejedná o actual gameplay, všichni v tom poznávají scény z původní hry a dokážou tak posoudit co je co. Za nás to vypadá více než skvěle a už teď se nemůžeme dočkat vydání – o hru vypukne v redakci asi dost drsný boj.

Následně se nám ještě představili i nová DLC a zajímavé aktualizace oblíbených her jako Escape From Tarkov či Remnant: From the Ashes včetně nového traileru na New World, ale nejlepší bude, když vám je tady dám ať se sami mrknete co nás čeká.

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button