NintendoNovinkyPC

SteamWorld Headhunter přesouvá své roboty do 3D co-opu

Značka SteamWorld, kterou vlastní švédské studio Image & Form, si zvládla od roku 2010, kdy vyšla první hra z westernově robotického univerza vybudovat renomé. První SteamWorld Tower Defense si sice mohli zahrát jenom vlastníci DSka, SteamWorld Dig už se ale díky pokrytí všech tehdejších konzolí mohl dostat k mnohem více hráčům. Kromě druhého dílu metroidvanie Dig hráči postupně dostali i tahovou strategii Heist a RPG karetku Quest. SteamWorld Headhunter by měl ale přinést nejen nový žánr, ale i novou grafiku.

I když svět SteamWorldu nabídl už několik různých her, všechny sjednocovalo nejen téma, ale i barevná a kreslená 2D grafika. Headhunter by měl být prvním přírůstkem, který se snaží steampunkové roboty nacpat do třetího rozměru. Zatím máme k dispozici pouze teaser, ale už z něj je patrné, že tato proměny proběhla poměrně šetrně. Praštění robůtci vypadají sice trochu robustněji, ale pořád stejně hravě. Rozhodně také potěší, že se vracíme zpátky na divoký západ. SteamWorld Quest i Heist měli taky své kouzlo, ale k steampunkovým robotům ten divoký západ pořád sedí nejlépe.

Zatím je jisté jenom to, že by mělo jít o 3D akční kooperaci zaměřenou na příběh. Což zní poměrně zajímavě, že bychom dostali westernoě-robotí L4D2? Artworky ale vypadají o dost nadupaněji, tak doufejme, že nejde o nepoužité nápady, ale že třeba budeme na svém robokoni skutečně vylupovat vlaky. Hra by navíc příběhově měla navazovat na SteamWorld Dig 2. Datum vydání je zatím ve hvězdách, stejně jako info, na jakých zařízeních si zahrajeme. Rozhodně bychom ale měli dávat pozor na každou další novinku. Takže pokud máte zájem, sledujte nás, nebo vývojářský Twitter.

Co se ale týče dat, která známe, nezapomeňte se podívat, kdy tu pro vás bude druhý díl Elex.

Kristián Klein

Rád čtu českou tvorbu, ať už jde o fantastiku, nebo o komiksy. Hrabu se v médiích, fandomech a kyberkultuře. Když videohry, tak indie blbůstky, když deskovky, tak s nápadem, nejlíp s figurkama. Audioknížky a podcasty jsou fajn relax pro oči.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button