HryNovinkyPC

Viking City Builder už zřejmě nebude jednočlenným projektem

Pokud někteří z vás stále netuší, Viking City Builder je ambiciózní projekt jediného člověka pod pseudonymem Roslagen. Jak název napovídá, jedná se o budovatelskou strategii z prostředí dávných Vikingů. Hra je zatím stále v rané fázi vývoje, ale už teď zveřejněné screenshoty vypadají naprosto famózně! Jen těžko uvěřit, že za vývojem stojí jeden jediný vývojář. Nádherná grafika a stylizace chytne za srdce ne jednoho fanouška severské mytologie.

Ve hře by při tom nemělo jít jen a pouze o budování. Velkou roli v ní bude hrát i příběh, ať už se jedná o příběh celého světa, či jen obyčejných lidí v něm pobývajících. Roslagen také spolupracuje se svou fanouškovskou základnou, komunikuje s ní na sociálních sítích jako FB či Discord a nedávno dokonce s pomocí fanoušků vytvořil i prolog do hry. Budovatelská strategie se zaměřením na příběh, to už zní opravdu lákavě. Nutno podotknout, že Roslagen při komunikaci působí vždy vřele a přátelsky, to celý dojem samozřejmě jen zlepšuje.

Viking City Builder už je rok ve vývoji. Nemáme zatím žádnou hratelnou ukázku, ani pořádné detailní in-game záběry. Roslagen nám jen občas hodí keksík v podobě screenshotů, které v nás stále budí zvědavost. Jediný vývojář však nedávno na sociálních sítích uznal, že sám na všechnu práci opravdu nestačí. Dle jeho vlastních slov nelze opravdu kvalitně vykonávat práci na více pozicích najednou, vyvíjet kvalitní hru a ještě komunikovat se svými fanoušky. Proto Roslagen zahájil menší nábor do svého nového týmu. Nábor 22. září skončil. 

Zatím stále nevíme, na jaké pozice noví členové týmu nastoupí. Jedná se přímo o vývoj samotné hry? Nebo se jedná pouze o managment a komunikaci s veřejností? To Roslagen zatím neuvedl. Doufáme však, že tento krok positivně ovlivní vývoj celé hry a zároveň nám dává vědět, že se kolem hry stále něco děje.

Podobné články

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michal
Host
Michal
17 dní před

Škoda jenom, že podobné hry se nenajdou ani v hernách a musíte je mít maximálně někde na Steamu. Jsem teď pracovně na pár týdnů v práce Pardubice a tak jsem samozřejmě velkou soupravu nechal doma. No a tohle jsem měl rozehrané a obecně jsou tyhle budovatelky moje krevní skupina. Jen teda bohužel si to na ntb nezahraju a v hernách v okolí to nikde není. :/

Back to top button