Herní sérieKomiksNovinkyTip na víkend

The Wolf Among Us ve slevě na PS Store | Tip na víkend #38

Studio TellTale Games, které je známo svými interaktivními počiny s komiksovým designem, se v roce 2013 předvedlo s touhle noir jednohubkou, The Wolf Among Us. Že jste o ní ještě neslyšeli? Tak to vás minula velká pecka! A jak vám zní pohádkové bytosti vyhoštěné ze své země a přinucené k životu na zemi, v moderní společnosti? Že vás to furt neláká? Tak já ještě přidám vraha, který začíná naše postavičky kráglovat. Už dobrý? Tak pokračujeme.

You think my job is easy? You try keeping a bunch of Fables from killing each other. How do you think this all works? By being big and being bad.

– Big Bad Wolf

Ve hře The Wolf Among Us je naší ústřední postavou Big Bad Wolf, pro kámoše Bigby. Ano, je to ten vlk z pohádky o Červené Karkulce. Teď je z něj detektiv, který má trošku anger issues a ke všemu sarkastické poznámky. Spolu s ním se setkáváme například se Snow White, která v městečku Fabletown zastává pozici asistentky starosty. Společně se snaží přijít na kloub záhadné vraždě a ideálně po cestě i najít vraha, který jejich útulné městečko sužuje.

Hlavní postava, Bigby

Mimo jiné zde máme i Krásku a Zvíře, kteří jsou teď manželé, Dřevorubce z Karkulky, Černovouse, Malou mořskou vílu a všemožné další magické bytosti, jako je třeba mluvící prase, nebo žába.

Bigby a Malá mořská víla

Hra je klasicky rozdělená na kapitoly, na úvodu každé z nich máte shrnutí. Funguje na principu butterfly effect, což znamená, že zaznamenává vaše rozhodnutí, se kterými dále pracuje. Máme zde vyšetřování, rozhovory, spoustu back story a všemi „oblíbené“ quick time eventy.

I can take care of myself. I’ve been doing it for centuries.

– Snow White

Skvělá zpráva pro PS trophy hunters je jednoduchá platina a taky fakt, že hra je momentálně na PS Store ve slevě. Ještě lepší zpráva je, že přestože studio Telltale Games v roce 2018 zavřelo své brány, bylo po čase opět vzkříšeno! A právě druhý díl The Wolf Among Us by měl být jednou z prvních věcí, kterou na nás prý v budoucnu vychrlí. Tak snad…

Starosta Fabletown, Snow White a Bigby

Jestli jste fanoušci komiksu, tak vás nejspíš nepřekvapí, že hra je inspirovaná sérií Mýty od autora Billa Willinghama. A pokud to nevíte – momentálně je u nás dostupných 18 svazků, které vyšly pod taktovkou Nakladatelství Crew.

Tato komiksová série vznikla pod křídly DC Comics Vertigo v roce 2002 a vychází i v současné době. Jde o skvělý návrat do dětství, aneb co se stane, když vaše oblíbené pohádkové bytosti vyrostou? Jednoduše se potýkají s problémy v reálném světě. Řeší se zde začlenění do kolektivu, problémy s penězi, lži, prostituce a mnoho dalšího.

Bunny

Malá králičice, která ráda čte knihy či komiksy, kouká na filmy nebo seriály a hraje hry. Krom toho o tom všem, ideálně dohromady, ještě raději mele s každým okolo sebe.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button