FilmyNovinky

Trailer na Injustice ukazuje, jak (a proč) Supermanovi hrábne

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak by vypadal DC svět, kdyby hráblo nejsilnějšímu superhrdinovi, který kdy žil? Samozřejmě myslím Supermana. Jeden pohled na to, co by se teoreticky stalo, nám nabídla ona „postapo“ scéna ze Snyder’s Cutu Justice League (recenze zde). Co k tomu ale Supermana vedlo a jaké je pozadí události, která legendu a spasitele proměnila v Boha zkázy?

Ono je to vlastně jednoduché. Zemřela jeho životní láska Lois Lane. Jak? Opět snadná odpověď, protože prostě Joker. Gothamský agent chaosu a vládce podsvětí, vrah Robina Jasona Todda a Batmanův největší nepřítel. Ne, ani já stále nechápu, proč se prostě Batman aspoň jednou nekousl a nepomstil se tak nějak pořádně, a vždycky se obával víc Supermana než Jokera. To jsou ale otázky pro tvůrce komiksů, nikoliv pro mě.

Jak jsem již nastínil, za smrtí Lois Lane stojí Joker, který „prostě chtěl“ ublížit Supermanovi. Jeho přízvisko tvůrce chaosu tak nabralo úplně nového rozměru, protože to, jak smrt Lois pohne se Supermanem, svět ještě neviděl. Z toho nejhodnějšího, nejkladnějšího, nejnesnesitelnějšího dobráka se stává násilník. A jak už historie DC univerza jednou ukázala, možná ani celá Justice League nebude stačit na to, aby tuhle legendu zastavila.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button