FilmyNovinkyRecenze

Free Guy – když vaše nerdí srdíčko zaplesá radostí

Když jsem viděl první trailer na Free Guy v hlavní roli s Ryanem Reynoldsem (Sexy párty, Deadpool), tak jsem neměl vůbec žádná očekávání. „Žádná“ jsou vlastně ještě docela dost. Protože ačkoliv je Reynolds neskutečný sympaťák, tak idiotských rolí (výjimečně nenarážím na Green Lanterna) má za sebou skutečně už více než dost. O to šťastnější jsem byl, když jsem zjistil, jak moc jsem se ve Free Guyovi mýlil.

Jednoduchá zápletka a super obsazení

Romance, komedie, akční scény, sci-fi, fantasy, to vše je pouze vrchol toho, co vlastně film obsahuje. Je na čase, abych vám představil hlavní zápletku. Příběh se točí kolem postavy jménem Chlápek (Ryan Reynolds), která pracuje v bance a každý den prožívá to samé. Vstane, vezme si svou modrou košili a kalhoty, řekne svoji hlášku, posteskne si nad botami a nechá se v oné bance párkrát vykrást. To nejlepší na tom všem ale je, že mu to je všechno úplně jedno. Protože Chlápek je klasické NPC, tedy postava vytvořená pro hru, a on v té hře skutečně žije. Je tak prostě naprogramován, než se stane něco neuvěřitelného. Projde kolem něj jedna z hráček jménem Millie a on se do ní zamiluje. Tím se ale něco změní a Chlápek tak začíná dělat jiné věci, než pro které byl stvořen.

V druhé dějové lince a zároveň v naši realitě se Milie (Jodie Comer) snaží zničit hru ve které Chlápek žije. Proč? Protože jí a jejímu kamarádovi Keysovi (Joe Keery) ukradl tvůrce této hry kód. A kdo je tvůrce oné hry? Tím je Antwant neboli Taika Waititi, kterého jsem v celém snímku neuvěřitelně žral a nemohl jsem jinak. Role podivného hlavního záporáka mu tak neuvěřitelně sedla, že jsem si chvilkama myslel, že film není o Chlápkovi v podání Ryana Reynoldse, ale o Antwanovi v podání Taiki Waititiho.

Krásné efekty a ta hudba

Každé nerdí srdíčko muselo během tohohle filmu zaplesat. Každá scéna a každý okamžik totiž obsahuje nějaký ten popkulturní, herní či filmový vtip. Film nenápadně vyžírá oblíbené scény a odkazy odjinud a je taková radost se na to dívat, že to divák místo nadávání musí spíše obdivovat. Kupříkladu záběry z reálného života, kde bylo možné v pozadí vidět záběry ze hry s tvářemi Ryana Reynolda jsou rozhodně nečekané. Překvapivé byly také výstupy různých streamerů, kteří nyní film propagují. Ti jsou ale ve filmu tak nepodstatní, že i když je třeba nemáte rádi, tak si jich v výsledku ani nevšimnete.

Hudba ale naopak určitě vaši pozornost upoutá. Občas otravná, občas zajímavá, v některých momentech jako by do filmu vlastně ani nepatřila, ale pořád měla takové svoje přitroublé kouzlo, stejně jako celý film, že ji nešlo neobdivovat. Nicméně se od ní v takovém projektu prostě čeká trošku víc, než v závěru nabídla.

Ujetost a narážky v kinech táhnou

Film Free Guy je vlastně sám o sobě tak neambiciózní, až je naprosto skvělý. Narážky na popkulturu, ona skrytá filmová romance, ne příliš otravná komedie a kvalitní herecké výkony. Vlastně všechno, co bylo ve filmu k vidění, tam naprosto skvěle patřilo a nemohlo to snad být ani jinak. Pokud máte dostatek času a prostředků na návštěvu kina, Free Guy rozhodně není špatná volba. Protože takového optimismu v pouhých dvou hodinách jen tak nenajdete.

Verdikt

Obsazení - 90%
Hudba - 65%
Příběh - 80%
Efekty - 85%

80%

Free Guy mě naprosto svou kvalitou překvapil. Čekal jsem nějakou tradiční Reynoldsovskou hovadinu, ale nakonec z toho byl krásný film, který obsahoval snad úplně vše.

User Rating: 0.15 ( 1 votes)

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button