Herní sérieNovinkyPCTéma dne

Od sprchových závěsů k vědeckým pokusům (Portal lore 1. část)

6. května 1982 9:26

Zdravím vás přátelé, investoři, testovací subjekty. Mé jméno je Cave Johnson a jsem ředitelem firmy Aperture Science. Dnes vám povím něco o tom, jak jsem se od výroby sprchových závěsů dostal ke skupování měsíčních kamenů. Dále bych také rád zdůraznil, že tento dokument bude zapisován mou nejdražší asistentkou Caroline a jelikož mou vlastní firmu zná pomalu lépe než já sám, bude prokládat některé části mého vyprávění svými vlastními poznatky.

Caroline, dojděte mi pro vodu. Počkat, vy zapisujete i tohle? Řekl jste vše. Ano, to sice řekl, ale nemyslel jsem ať zapisujete každé naše slovo. No, to je vlastně jedno, ať budoucí generace vidí, co za génia žilo na světě. A pokud tohle čtu já z alternativního vesmíru: Zdravím tě! Doufám, že těm křivákům v Black Mesa dáváš pořádně zabrat. Každopádně, teď k mému vyprávění.

Píše se rok 1943 a moje maličkost zakládá pod názvem Aperture Fixtures firmu, která se specializuje na výrobu sprchových závěsů. Že název firmy nemá nic společného s tím, co jsme vyráběli? A kdo je tady ředitel? Vy, nebo já? Zcela očividně já, tak nemějte hloupé otázky!

Perné začátky

Naše firma dále prosperovala a dařilo se nám. Ovšem jednoho dne nastal zlom. Získali jsme kontrakt na závěsy pro americkou armádu. Šel jsem do toho s vervou a vyplatilo se to. Ten samý rok, co jsme započali svou činnost, získala naše firma ocenění „Prodejce sprchových závěsů roku 1943“. Cítil jsem proto potřebu změnit název firmy na něco lepšího a zvučnějšího. A tak jsem přišel s úderným názvem Aperture Science Innovators. A nešlo jen o změnu názvu. Chtěl jsem svoji firmu nějak takříkajíc posunout a od pouhých sprchových závěsů přejít k něčemu přínosnějšímu pro lidstvo.

Jak už název napovídá, chtěl jsem, aby se naše společnost věnovala více vědeckým záležitostem. Jenomže na to mi chyběli kvalifikovaní pracovníci, a tak jsem využil svých zdrojů a povolal jsem do našich řad bohaté a mocné členy lidské společnosti, aby mi byli nápomocni při plnění mých cílů. Nebyli to náhodní boháči z ulice. Jednalo se o lidi, kteří se o daná témata zajímali a měli touhu podílet se na něčem, co by mohlo změnit svět, jak ho známe, k lepšímu. A jednou z nich byla i moje drahá asistentka Caroline, bez které bych nevěděl, kde mi hlava stojí. Ale prosím vás pane Johnsone, to nestojí za řeč. No každopádně, kde jsem to skončil? Ach ano, s těmito nadšenci jsem pak začal zkoumat řadu věcí. Ovšem součástí našeho výzkumu musely být i testovací subjekty, na kterých bychom mohli naše teorie ověřit.

Počátky testovací mánie

Nejdříve šlo o testy, které byly mými kolegy označovány za šílené a nelidské. Já je ale neposlouchal, ve jménu vědy jsem byl tehdy schopen čehokoliv. Do žil svých subjektů jsem aplikoval benzín, kudlančí DNA… To vše ve jménu pokroku. Ovšem všechny tyto mé, Caroline tohle dejte do uvozovek, „pokrokové“ nápady skončily katastrofou. Některé i smrtí testovacího subjektu, ale nic z toho nesmělo zastavit pokrok. Naši vědci každým dnem přicházeli s novými a ještě lepšími nápady než předtím… Jedním z nich byl také Odpuzovací gel, který člověku umožňoval doskočit do nevídaných výšin. Ale pane, co ten test s letadlovými motory, nezapomněl jste na něj? Caroline! O tom se nemluví… Co kdyby tohle našel nějaký státní úřad? Co kdyby se dozvěděli, že byl některý z našich subjektů vystaven takhle extrémním podmínkám? Víte co? Uděláme za touhle kapitolou našeho příběhu velkou, tlustou tečku a posuneme se dál.

Když vám život dá citróny

O jednom našem projektu, možná tom nejdůležitějším, jsem vám ještě neřekl… Tím projektem je Příruční portálové zařízení Aperture Science. Kvůli němu jsem nechal postavit Výzkumné centrum, kde by se mohly provádět testy s tímto zařízením spojené. Nechal jsem jej vybudovat v podzemí spolu s kancelářemi pro personál, který by na tyto testy dohlížel. O pár let později se sice naše společnost ocitla ve finanční krizi po tom, co jsem koupil Měsíční kameny v hodnotě 17 milionů dolarů, tyto kameny nám ale později pomohly s vývojem dalších typů gelů. Krátce po jejich koupi mí vědci přišli na to, že tvoří perfektní vodič pro umístění portálů na jakýkoliv povrch. Nařídil jsem proto, aby zbytek těchto kamenů byl vmíchán do konverzního gelu. Já sám jsem bohužel u tohoto výzkumu trávil nejvíce času a v posledních letech se potýkám s těžkou nemocí, kterou mi způsobilo dlouhodobé vystavení měsíčnímu prachu.

Nedostatek Subjektů

Čas šel dál, v Aperture nám začínaly docházet Testovací subjekty a vzhledem k naší finanční situaci jsme si nemohli dovolit další. Proto jsem přišel s řešením: Nařídil jsem povinnou účast na testování všem zaměstnancům Aperture Science. Dovolím si tvrdit, že to vedlo k dramatickému zlepšení kvality Subjektů. Bohužel to také vedlo ke zhoršení paměti našich zaměstnanců a proto jsem nařídil ukončení veškerého testování na lidech. V této době jsem začal s nahráváním zvukových nahrávek pro své zaměstnance. Pokud byste náhodou nějakou našli v daleké budoucnosti: Toto je kazeta, pro její přehrání potřebujete kazetový přehrávač! Pokud ho nemáte, je mi to opravdu moc líto ale k mým geniálním myšlenkám se již nedostanete!

Uložení lidské mysli

Před čtyřmi měsíci jsem nařídil svým zaměstnancům, ať vymyslí, jak nahrát lidskou mysl do počítače. A pokud by tento systém byl dokončen až po mojí smrti, místo vědomí mého tam nahrají vědomí mé drahé Caroline. Ale pane Johnsone, už jsme se o tom bavili, že to odmítám! Ticho, Caroline, jednou mi za to budeš děkovat! Kde jsem to byl… Ach ano. Přátelé vědy, toto byla historie mé firmy do dnešního dne, tak doufám, že jste si toto počtení užili, jak se sluší a patří! A důležitá rada na konec: Když vám život dá citróny, nedělejte limonádu!

Matěj "Maťáááj" Malchar

Nadšený hráč co o všem okolo her s ještě větším nadšením píše. Dále jsem také velký fanoušek hudby obecně a sem tam napíšu i něco co se her úplně netýká, ale to si většinou nechávám pro sebe. Proč je tady tma? Kde to jsem? Haló, je tu někdo?

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button