NovinkyPS4PS5Xbox OneXbox Series X

NHL 22 přichází s velkou změnou

Všichni hokejoví fanoušci už netrpělivě očekávali oznámení letošního dílu NHL 22. Je pravdou, že v posledních letech dostávali hokejoví nadšenci pouze kosmetickou úpravu předchozích ročníků a není tedy divu, že letos opět (jako roky předchozí) očekávali nějaké zásadnější změny ve své oblíbené sérii. Jak se zdá, EA konečně vyslyšelo jejich přání a tvrdí, že pro letošní díl NHL 22 si připravilo změny, které by měly herní sérii posunout zase o krok dále. Je to ale pravda, nebo je to jen pozlátko, které má za úkol opět vytáhnout z hráčů 80 € za každoroční hru?

NHL 22 mění engine

Nebudeme si na nic hrát. Největší změnou je přechod na nový herní engine. Jako všechny hry od studia Electronic Arts, i NHL se přesouvá na Frostbite. A tady vyvstává už první otázka. Je to skutečně správně? Frostbite není nijak špatný engine. Po grafické stránce nabízí neuvěřitelně nádherné tituly, ale po té gameplayové… to už není tak slavné. Nehodnoťme ale hru, která ještě ani nevyšla. Nový engine je příslib nových animací, nového AI a dalších featur, na které se můžou fanoušci ledního hokeje těšit.

Datum vydání i další změny

NHL 22 podle seznamu změn vypadá jako úplně nová hra. Je tu klasická omáčka jako „vizuální upgrade celé hry“. Tomu se na základě přechodu na nový engine dá s klidem věřit. Stejně jako FIFA i NHL 22 přináší novou herní mechaniku s názvem SUPERSTAR X-FACTORS. Jako ve skutečném zápase by se i ve hře měly promítat dovednosti a zkušenosti některých hráčů, kteří převyšují ty ostatní.

Větší důraz na hratelnost

Jinými slovy čím větší hvězda, tím lépe by se vám za hráče mělo hrát. Electronic Arts nezapomíná ani na staré konzole. Zatím není nic oficiálně potvrzeno, ale z vyjadřování studia se zdá, že přechod na Frostbite čeká i konzole staré generace. Samozřejmě si budete moci přenášet svůj progres v online režimu HUT ze staré generace na tu novou. Má to ale své limity. Pokud si budete přenášet tým například z PS4, budete si muset vybrat 20 hráčů, které chcete přenést na novou konzoli. Zbytek vám zmizí.

NHL 22 vychází již 15. října 2021 pro PS4, Xbox One, Xbox Series X a PS5. Hra nabízí opět dvě edice – základní a X-factor edici. Jak je zvykem, ta větší edice vám opět zpřístupní hru o 3 dny dříve a nabídne kupu kosmetických doplňků a balíčků do online režimu. PC hráči opět ostrouhali. Pustíte se do letošní sezóny NHL, nebo už jste nad ledním hokejem od EA zlomili hůl?

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button