FilmyNovinkyTéma dne

Nejlepší horory prvního pololetí roku 2021

Každý má nějaký oblíbený žánr. Někdo se rád směje, někdo má rád nekonečné zásobníky a někdo se zase rád bojí. Já mám rád od všeho trochu. Ale horor mě vždycky nějak bavil o něco víc. Tady jsem si pro vás připravil vlastní žebříček nejlepších hororů letošního roku, které už můžete v klidu sjet. Pokud na nějaký titul zapomenu, nebo jste viděli něco, co vám tu chybí, moc rád se o tom filmu dozvím v komentářích. Tak jdeme na to.

V zajetí démonů 3: Na ďáblův příkaz

Asi nikoho nepřekvapí, že zrovna tento film se v žebříčku objevil. I když toto pokračování už nemělo takovou jiskru, ani tak hutnou atmosféru jako předchozí dva díly, má pořád co nabídnout. Manželé Warrenovi se dostanou k zajímavému případu. Všechno začne během vymítání démona z těla malého chlapce. Exorcismus se zrovna moc nepovede a to odstartuje kolotoč událostí, před kterými by nikdo z nás stát nechtěl. Manžele Warrenovi budou muset získat důkaz v soudním procesu, že kamarád malého chlapce byl k vraždě donucen ďáblem. Vyšetřování Eda a Loraine Warrenovi zavede k překvapivému pachateli.

Tento film je bezvadným zakončením trilogie. I když je zde méně děsivých okamžiků, tak film sledujete s otevřenou pusou. Obsahuje totiž téma, které je v této sérii zcela nové . Byl jsem tím příběhem sám natolik zaujatý, že jsem si dokonce o kauze Arne Johnsona přečetl několik článků.

Tiché místo: Část II

Pokračování filmu z roku 2018 opět sleduje osudy rodiny v post-apokalyptickém světě, který obývají agresivní nestvůry s abnormálně vyvinutým sluchem. Evelyn Abbotová se svojí rodinou se po smrti svého muže a zničení domu vydá hledat nové místo k životu bez příšer. Po zjištění, že vysoká frekvence dokáže příšery oslabit a následně snadněji zabít, se vyzbrojí mikrofonem a zesilovačem, najdou úkryt ve staré ocelárně a také objeví dalšího přeživšího. V rádiu se jim podaří navolit stanici, která hraje pořád tu samou výzvu pro přeživší. Ta je láká na jeden ostrov, kde žije komunita lidí izolovaná od příšer, protože ty neumějí plavat. Ale co když se cestou na ostrov jedna z příšer schová na lodi? To už pak ani na ostrově nebude bezpečno…

Film, u kterého nedokážu odhadnout, který díl je lepší. Zda první část, která byla spíše psychologickým filmem, kde se hlavní hrdinové učili žít v naprostém tichu a film mě tím přiváděl k varu pokaždé, když se nějaký zvuk přeci jen ozval, nebo tento druhý. V tomto díle je zase rozhodně více akce a z uťápnuté matky se stane docela drsňačka. No, ještě chvíli budu dumat, ale nemohu se rozhodnout. Oba jsou prostě super.

Očista navždy

Manželský pár se konečně dostal ilegálně z Mexika do Spojených států. Myslel si, že prožije zbytek života v klidu a souznění. Ale to byl omyl. Ve spojených státech existuje morbidní tradice, která pravidelně mění USA v zónu boje na život a na smrt. Dvanáct hodin nefungují žádné záchranné složky a vše je dovoleno, včetně brutálního vraždění. Po uplynutí dvanácti hodin se rozezní sirény a zákon opět přebírá slovo. Ale co když se to někomu nelíbí a chce ve vraždění pokračovat? A když tento nápad dostane více lidí najednou, tak potom bude záležet pouze na tom, kdo rychleji zmáčkne spoušť. Existuje jediná záchrana a tou je využití šance, kterou nabízí Mexiko: na několik hodin se otevřou hranice. Ale po uplynutí časového limitu je ale Mexiko opět zavře a ten, kdo to nestihne zpět, bude mít zřejmě dost pokažený den.

Tomuto filmu jsem moc nadějí nedával. Téma není nijak originální, už tu něco podobného bylo a byla to nuda. Ale naštěstí nuda doma byla větší a tak jsem to pustil. A film byl pojat zcela jinak, než jsem očekával. Velké plus si rozhodně zaslouží maskéři. Já někoho v jakékoliv masce z tohoto filmu potkat v noci venku, tak se zakousnu do stromu a předstírám suchou větev. Klobouk dolů. A taky do poslední chvíle nevíte, jak to dopadne. Rozhodně doporučuji.

Wrong Turn

Parta mladých lidí se vydá do appalačských hor na výlet. Místní je varují, aby se drželi vyznačené trasy. Parta to samozřejmě nebere vážně, načež jednoho z nich zabije nastražená past v podobě valícího kmene stromu. Pastí kolem nich se začne objevovat stále víc, až nakonec výletníci narazí na skupinu okultistů žijící v horách. Zkoušejí s nimi bojovat, ale vše je marné. Nakonec se několik z nich rozhodne k okultistům přidat. O šest týdnů později do hor přijíždí otec jedné ze zmizelých dívek, aby nakonec svoji dceru objevil v komunitě okultistů, ale jeho dcera se rozhodně ho zastřelit a několik dalších odsoudí k smrti, nebo k věčné temnotě. Přidala se k okultistům doopravdy, nebo je to jen promyšlený plán, jak se dostat z jejich spárů?

Asi nejslabší z této mé pětice, ale pořád velice poutavý horor. Zápletka není nijak extra originální, ale zase vás film dostane svými zvraty. Jednou je to tak, za deset minut se děj otočí zase o 180 stupňů a na konci jen rozhodíte rukama: Tak WTF? Takže jsem zvědavý na vaše reakce v komentářích.

https://www.youtube.com/watch?v=nmoezqrXfIA

Spirála strachu: Saw pokračuje

Chris Rock a Samule L. Jackson v pokračování jedné z nejdelších hororových sérií. Jigsaw je sice po smrti, ale někdo jeho odkaz následuje a roztáčí podivný sled událostí, které představují hodně bizarní způsoby vražd. Dva mladí detektivové mají za úkol pachatele chytit dřív, než dojde k dalším úmrtím. Nevědomky se stanou hráči v pokřivené hře, kde se zdá, že proti nim nestojí jen vychytralý zločinec, ale také i jejich vlastní kolegové z policejního sboru. Nebo už z toho všeho jen začínají šílet? Kartami zamíchá přítomnost veleváženého policejního veterána, který do případu začne zasahovat. Převáží se misky vah na stranu policistů a bude tentokrát vrah lovnou zvěří?

Přiznám se, že jsem se tomuto filmu hodně bránil. Série Saw rozhodně není můj oblíbený typ hororu. Radši nějaké lekačky a záhady než jen prolévání hektolitrů krve. Ale spíše než na co nejbrutálnější způsoby vražd se film zaměřuje na příběh a získává to zase tu myšlenku, se kterou přišel James Wan v prvním díle. Konečně.

Tak to byly moje nejoblíbenější horory letošního roku. Existuje ale ještě jeden horor, u kterého jsem váhal, jestli ho zařadit mezi své top. Nakonec jsem se rozhodl že to neudělám, ale dávám mu divokou kartu. Mluvím o hororu Armáda mrtvých. Ten film ve mě stále vyvolává smíšené pocity a za horor ho moc nepovažuji, ale viděl jsem od té doby jiné snímky, které byly doslova výsměch tomuto žánru, a tak si Armáda mrtvých zaslouží v porovnání s nimi pořádné uznání.

Budu moc rád, když mi nějaký horor doporučíte. Návrhy prosím do komentářů. Budu se těšit a doufám, že jsem vás trochu nalomil k podívání se aspoň na jeden z výše zmíněných snímků.

Tomáš "Zitik" Zita

Vášnivej čtenář fantasy , hráč Dračího doupětě a nenapravitelnej gamer. ,,Kolik charakterů žiješ, tolikrát jsi elfem, trpaslíkem, člověkem atd :-D ´´

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button