NintendoNovinkyOldschoolPCPS4TOP žebříčkyXbox One

Nejmilejší němé tváře | Žebříček TOP 5 – #7

Máte rádi zvířata? Malá, velká, chlupatá? A co byste řekli třeba na pixelová? Sem tam se ve hrách objeví nějaké to zajímavé zvíře nebo zvláštní potvůrka. Určitě vás někdy při takovém setkání napadlo, jak by bylo fajn mít možnost vzít si takové stvoření s sebou na cestu za dobrodružstvím (a nakopáváním zadků nepřátelům). Bohužel, jen málokdy je něco takového možné. A co teprve zvířecí společník, který má svůj jedinečný charakter a příběh? Připravili jsme si proto pro vás TOP 5 nezapomenutelných zvířecích kámošů z her.

Trico z The Last Guardian

Trico je jednoznačně jedním z nejlepších zvířecích společníků, kteří se ve hrách kdy objevili. Pes, kočka, nebo pták? Ať už preferujete cokoliv, Trico má od každého trochu a k tomu ještě jeden pár modrých růžků navíc. Jo, a taky ohromné množství roztomilosti. Tenhle chimérový kamarád vás provází hrou od začátku až dokonce. V průběhu hraní Tricovi dáváte povely, krmíte ho, ošetřujete, vozíte se na něm, a co je nejlepší, můžete ho hladit a mazlit se s ním. Na oplátku získáte věrného kamaráda, který vás bude ochraňovat za každou cenu.

Dogmeat z Fallout

Dogmeat patří k Falloutu asi stejně jako Nuka-Cola. Tento věrný psí společník se objevuje napříč skoro celou postapokalyptickou sérií (ve Fallout: New Vegas ho nahrazuje kyberpes Rex). Běhá s vámi po radioaktivních pláních a zakusuje se statečně do (zadků) nepřátel. I když se tenhle hafan objevuje defacto všude, je lehké ho v některých hrách prošvihnout. Ve Fallout 4 se vám naštěstí nic takového přihodit nemůže. V tomto titulu si dali na zobrazení této psí legendy skutečně záležet, a tak Dogmeat dostal nejen nové, pěkné textury ale byl od píky navržen a vytvořen podle skutečného německého ovčáka. Jeho chování a reakce by tak měly být co nejvíc realistické a můžete si ho i dokonce pohladit. Samotná postava Dogmeata je volně inspirovaná sci-fi povídkou Kluk a jeho pes.

Sparx ze Spyro the Dragon

Teď trochu odbočíme do říše hmyzu. Nachází se v něm poněkud nenápadná, ale za to důležitá němá tvář. Je to vážka Sparx, nejlepší kámoš a ochránce Spyra, legendárního dráčka, a taky jeho kompas k pokladům. Tyhle dvě postavičky už spolu mají přes 25 let dlouhou historii. Sparx původně sloužil jako ukazatel Spyrova zdraví a jako sběrač drahokamů. V průběhu let se jeho role měnila. Ve třetím titulu Spyro: The Year of the Dragon se začal vokálně projevovat a bylo za něj možné hrách v krátkých minihrách. O něco později, za časů série The Legend of Spyro, začal normálně mluvit a trousit vtípky. Kromě toho ukazoval také hráči správnou cestu hrou. Následně ve Skylanders už z původního Sparxe mnoho nezbylo. Stal se z něj kouzelný živoucí předmět, který uměl prskat ohnivé koule a měnit nepřátele v motýly.

Epona z Legend of Zelda

Bez legendárního koníka Epony by si snad žádný hráč Nintenda nemohl Linka, hlavního hrdiny ze hry The Legend of Zelda, představit. Věrná klisna vozí svého pána přes 20 let. Epona je jedinečný kůň, kterého bylo možné zkrotit, jen pokud krotitel znal speciální píseň. Ačkoliv tyto postavy spojuje silné pouto a dojemný příběh, prvotní získání Epony je naprosto dobrovolné. Až teprve v pozdějších titulech se z kobylky stal nezbytný společník. Během jízdy na klisně je Link chráněn před nepřáteli a může útočit pouze pomocí luku.

Shadowmere a Arvak ze Skyrimu

Nyní se přesuneme do záhrobí, ale u koňských kámošů ještě zůstaneme. Shadowmere začala svoji kariéru jako pojízdný prostředek Luciena Lachance z Temného bratrstva v Oblivionu, kde následně sloužila Šampionovi Cyrodiilu. Po nějakém tom staletí se tajemná klisna ocitla ve Skyrimu, kde znovu sloužila Temnému bratrstvu a byla darována Dovahkinovi, se kterým lovila draky a vystoupala na strmá horská úbočí. Podobný osud potkal ve smrti také věrného Arvaka potom, co ho Dovahkin zachránil v Mohyle duší.

Jednohubka na konec

Koně jsou velmi vděčnými společníky a proto tu musíme zmínit ještě jednoho, královnu glitchů, Klepnu ze Zaklínače 3. Legendy praví, že komu se s Klepnou nestal aspoň jeden glitch, nezažil ten správný zážitek z hraní. Více zajímavostí o Klepně se dozvíte v článku o TOP 5 herních společnících.

I v reálném světě se dají objevit milé němé tváře, se kterými můžete procestovat kraj světa a zažít spousta zážitků. Inspirovat se můžete v knize Svět podle Naly, která zachycuje dobrodružství houževnatého cestovatele a nalezené kočky.

Lucie "Mystica" Laštovková

Hráčka všemožných her a čtenářka všemožných knih. Závislačka na dobrém jídle. Začínající game designérka a nenapravitelný snílek.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button