NovinkyPC

Honey, I Joined a Cult aneb Cult Tycoon | Novinka

Honey, I Joined a Cult vyjde letos v Early Accessu na Steamu. Pokud jste se někdy chtěli podívat pod pokličku nějakému kultu, teď máte výbornou příležitost. Vžijete se totiž do role architekta/manažera takového kultu a stanete se pravou rukou samotného vůdce. Ale dejte si bacha ať ho nenaštvete, to by vás totiž mohlo mrzet.

Jak se žije v kultu?

Team 17 přichází s další hrou se zajímavým konceptem. Po Overcooked aneb vaření v extrémních podmínkách (stále mám noční můry o jezdících náklaďákách) a celé Worms sérii, kde si můžete navzájem vraždit červíky, přichází s něčím, co se dá nazvat Cult Architect (jako Prison Architect). Budete mít vlastně na starosti všechno, co se týká kultu, jen nebudete ten osvícený vůdce. Na vás bude rozšiřování základny, řízení kultistů a zásob a zvyšování víry členů. Aby vaši kultisté byli šťastní a poddajní, musíte pečlivě naplánovat celou základnu. Nesmí chybět místnosti s polygrafem, duchovní komnaty a samozřejmě ministerstvo proměny. Budete si moci zvolit, co a jakým způsobem budou členové uctívat, co budou nosit a jaké budou mít klobouky. Vybírejte však pečlivě, protože vše bude mít vliv na to, jak bude vaše okolí kult vnímat a jakou budete mít možnost přitáhnout nové věřící. A vy chcete přitáhnout věřící, protože víc věřících znamená víc peněz.

Kromě svých oveček se musíte starat i o svého vůdce, protože když nebude spokojený, nebude provádět své povinnosti, a pak vaše ovečky nebudou spokojené. Vůdce může být velmi náladový a malicherný, ale přesto se musíte pokusit splnit všechna jeho přání. Vůdce je holt vůdce. Během hry se budete také muset potýkat s akcemi veřejnosti namířenými na vás. Ať už jsou to demonstrace, či policejní razie, bude jen na vás jak tyto situace vyřešíte. Honey, I Joined a Cult vypadá rozhodně zajímavě a já už se nemůžu dočkat, jak si budu piplat své kultisty.

Pokud vás zajímá historie, mrkněte se na zajímavý článek, který rozvíjí myšlenku na Assassin’s Creed v době husitské. Máme taky nový magazín o anime, pokud je to váš šálek čaje.

Kristina "Speedy" Gonzálezová

Ráda se označuji za sběratele konzolí, ale zatím jich vlastním pouhých 20. Čtení, hraní a historie jsou mojí vášní a nedostatek času na koníčky věčným problémem. Fantasy, sci-fi, horor, detektivka, komiks nic mi není cizí.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button