NovinkyPCPS4Xbox One

SMITE: Gilgameš – Přichází mytický král | Novinka

Po božské Tiamat přichází do SMITE další postava známá z sumersko-babylonské mytologie. Ačkoli se původně nejednalo o boha, nedá se říct, že by o božství a věčný život neusiloval. To ostatně dokazuje i epos o něm napsaný. Po takovém úvodu je vám jistě jasné, o kom mluvím. Ano, není to nikdo jiný než mytický král Gilgameš.

Trocha historie neuškodí

Gilgameš byl legendárním králem Uruku, který v původních mýtech bohům pomáhal a v těch pozdních se jim stavěl na odpor. Tento posun patrně souvisí s faktem, že pozdější Epos o Gilgamešovi byl akkadský a jak se říká, bohové starého náboženství se stávají ďábly nového. Gilgameš si však svůj hrdinský status zachoval. To může souviset s faktem, že se pravděpodobně jedná o historickou postavu. Aspoň se to historici podle dostupných pramenů domnívají.

Ale dost už bylo historie, proto to tady nejste. Vy jste si sem přišli počíst o novém hrdinovi do SMITE. I přesto, že hodiny dějepisu můžou být pro někoho nudné (pro mě ale rozhodně ne), je vidět, že tvůrci u nich nespali. Gilgameše totiž jeho postoj k bohům neopustil ani po zdigitalizování. Do hry vstupuje jako protiváha k Tiamat, která sice celý realm zachránila před Cthulu, ale nyní si ho až příliš přetváří podle svého. A tak se někteří bohové přidají na Gilgamešovu stranu a postaví se proti ní. Jako správný hrdina má urucký král i nějaké ty schopnosti, které může proti Tiamat použít. Zaujme jistě Heroe’s advance, který nás dokáže v okamžiku přenést k nepříteli, případně Sun-Forged Scimitar, který řečenou zbraň zapálí, a samozřejmě je abilit víc. Pokud vás zajímá, jak vypadalo designování nového hrdiny, tvůrci se o tom pěkně rozhovořili na svých stránkách. Gilgameš nakonec v eposu nesmrtelnost nezíská, ale nyní si ho na nějakou dobu jistě zapamatujeme.

Nezapomeňte se mrknout na nový Weekly Recap. Případně, pokud máte radši LoL než SMITE, se podívejte na článek o novém hrdinovy v LoL.

Kristina "Speedy" Gonzálezová

Ráda se označuji za sběratele konzolí, ale zatím jich vlastním pouhých 20. Čtení, hraní a historie jsou mojí vášní a nedostatek času na koníčky věčným problémem. Fantasy, sci-fi, horor, detektivka, komiks nic mi není cizí.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button