Podle oficiální tiskové zprávy, se společnosti Bohemia Interactive a Tencent dohodli na prohloubení svých vztahů tím, že souhlasí se strategickou investicí, která jim – mimo jiné – pomůže přinést do Číny jejich počítačovou a mobilní platformu Ylands. Česká společnost Bohemia Interactive dnes, oznámila, že Tencent Holding souhlasil se získáním menšinového podílu ve společnosti. V návaznosti na tuto investici bude společnost Bohemia nadále fungovat samostatně a bude vedena svým současným manažerským týmem. Díky více než dvaceti letům v herním průmyslu má navíc česká společnost osvědčené zkušenosti s hrami jako Arma nebo Dayz. Ve spolupráci s Tencentem se tak do Číny dostane Platforma Yland, pomocí které se dají vytvářet počítačové a mobilní sandbox hry. Podmínky investice nejsou zveřejněny.
Jsme rádi, že prohlubujeme náš vztah s Tencentem, jednou z nejvýznamnějších internetových společností na světě. Těšíme se na spolupráci na našich současných i budoucích generací her s podporou silného partnera, který nás zná již mnoho let a chápe náš jedinečný přístup k online hrám. Marek Španěl, CEO Bohemia Interactive
O společnosti Tencent
Společnost Tencent byla založena v čínském Shenzenu v roce 1998. Jedná se o společnost, který využívá technologii k obohacení života všech uživatelů internetu. Využívají k tomu komunikační a sociální platformy jako Weixin a QQ. Tím propojují uživatele s digitálním obsahem a službami jak online tak offline, což ve finále usnadňuje cílovému uživateli život. Momentálně je Tencent zaměřen především na čínské zákazníky, nicméně mají partnery po celém světě.
O Bohemia Interactive
Česká společnost Bohemia Interactive byla založena v roce 1999. Je jedním z největších producentů počítačových, konzolových i mobilních her na našem území. Její první hrou byla legendární hra Arma: Studená válka původně známá jako Operace Flashpoint. Této hry se prodali přes dva miliony kopií, získala mnoho ocenění a byla přijata jak kritiky tak hráči. Nyní společnost pracuje na hrách jako Arma 3, DayZ, Ylands, Vigor a spoustu dalších.
Česká společnost nejspíš na spojení s mezinárodním gigantem vydělala. Tencent je známý tím, že spoustu projektů financuje a poté si nechává pouze vyplácet zisky. Navíc úspěšná společnost jako Bohemia Interactive je dalším zajímavým koněm do jejich už tak velké stáje.