ExkluzivněNovinkyPartner news

Bohemia Interactive a Tencent prohlubují své vztahy

Podle oficiální tiskové zprávy, se společnosti Bohemia Interactive a Tencent dohodli na prohloubení svých vztahů tím, že souhlasí se strategickou investicí, která jim – mimo jiné – pomůže přinést do Číny jejich počítačovou a mobilní platformu Ylands. Česká společnost Bohemia Interactive dnes, oznámila, že Tencent Holding souhlasil se získáním menšinového podílu ve společnosti. V návaznosti na tuto investici bude společnost Bohemia nadále fungovat samostatně a bude vedena svým současným manažerským týmem. Díky více než dvaceti letům v herním průmyslu má navíc česká společnost osvědčené zkušenosti s hrami jako Arma nebo Dayz. Ve spolupráci s Tencentem se tak do Číny dostane Platforma Yland, pomocí které se dají vytvářet počítačové a mobilní sandbox hry. Podmínky investice nejsou zveřejněny.

Jsme rádi, že prohlubujeme náš vztah s Tencentem, jednou z nejvýznamnějších internetových společností na světě. Těšíme se na spolupráci na našich současných i budoucích generací her s podporou silného partnera, který nás zná již mnoho let a chápe náš jedinečný přístup k online hrám. Marek Španěl, CEO Bohemia Interactive

O společnosti Tencent

Společnost Tencent byla založena v čínském Shenzenu v roce 1998. Jedná se o společnost, který využívá technologii k obohacení života všech uživatelů internetu. Využívají k tomu komunikační a sociální platformy jako Weixin a QQ. Tím propojují uživatele s digitálním obsahem a službami jak online tak offline, což ve finále usnadňuje cílovému uživateli život. Momentálně je Tencent zaměřen především na čínské zákazníky, nicméně mají partnery po celém světě.

O Bohemia Interactive

Česká společnost Bohemia Interactive byla založena v roce 1999. Je jedním z největších producentů počítačových, konzolových i mobilních her na našem území. Její první hrou byla legendární hra Arma: Studená válka původně známá jako Operace Flashpoint. Této hry se prodali přes dva miliony kopií, získala mnoho ocenění a byla přijata jak kritiky tak hráči. Nyní společnost pracuje na hrách jako Arma 3, DayZ, Ylands, Vigor a spoustu dalších.

Česká společnost nejspíš na spojení s mezinárodním gigantem vydělala. Tencent je známý tím, že spoustu projektů financuje a poté si nechává pouze vyplácet zisky. Navíc úspěšná společnost jako Bohemia Interactive je dalším zajímavým koněm do jejich už tak velké stáje.

Patrik "Superlachtan" Klicman

Superlachtan plující si světem obdivující všechno co se aspoň trošku vymyká realitě všedního života. A taky fanda všeho co se dá uvařit, sníst nebo aspoň odehrát a přečíst.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button