NovinkyPC

Steam zabanoval a smazal Super Seducer 3! | Novinka

Začátkem letošního roku se všichni internetoví svůdci dočkali posledního dílu populární flirtovací hry Super Seducer. Třetí díl zakončil celou trilogii a na Twitchi zaznamenal enormní úspěch. Teď se nám ale karta obrátila. Podle tweetu hlavního vývojáře hry Steam hru zabanoval a kompletně smazal se svého store. Momentálně ji nelze vyhledat ani zakoupit. Proč to Steam udělal?

Steam vs. Super Seducer 3 vs. sexuální obsah

Podle prohlášení, které obdržel Richard La Ruina (lead developer), to vypadá, že Steam hru zabanoval z důvodu zobrazení sexuálně explicitních obrázků skutečných lidí. Údajně se Steam ocitl v nějaké slepé uličce a v návaznosti na review hry se rozhodl hru kompletně smazat.

Tady je třeba dodat, že hra vyšla pro Steam ve dvou verzích, Super Seducer 3 bylo možné hrát bez cenzury (tak jak ji chtěl Richard vydat), druhá verze byla ale kompletně s cenzurou. To vše za účelem zpřístupnění hry a možnosti si ji legálně zahrát. Hra dokonce obsahuje jednu kapitolu, která je defaultně zamčena z důvodu sexuálního obsahu a nelze ji ani streamovat. Asi by bylo správné říct, že Steam na druhou stranu povoluje prodej právě vydané hororové hry Lust from Beyond. Tahle hororovka zobrazuje podobný, ne-li explicitnější sexuální obsah. Ano, také nabízí možnosti cenzury, ale na Steamu stále figuruje. Co na přístup Steamu říkáte vy? Měli bychom se připravit, že se tohle bude dít mnohem častěji, nebo stojíte za Steamem a berete to jako kladný krok?

Jacob

Zajímá mě veškeré dění ve světě videoher, filmů nebo hudby. Hry mě provází celý život a takto jim to chci trošku vrátit.

Podobné články

Back to top button