NovinkyPS5

Gran Turismo 7 – detailní pohled pod pokličku

Dámy a pánové, amatéři a závodníci, petrol-headi i milovníci Vina Diesela. Datum vydání nejkultovnější závodní simulace se nám neskutečně rychle blíží a pokud stejně jako já už od 21. září čekáte na vydání nejnovějšího the real driving simulatoru nesu vám poklad ze zákulisí. Přesně tak. PlayStation nám zveřejnilo další ze State of Play videí a to tentokrát s pohledem na brzy vycházející Gran Turismo 7. A co se v něm dovídáme?

Celým půlhodinovým videem nás provádí Kazunori Yamauchi, nikdo jiný než otec celé série Gran Turismo a na celém videu je vidět, že je na nejnovější díl opravdu patřičně hrdý. Ale jaké jsou ty cenné informace? Konečně máme totiž potvrzená nějaká čísla co se in-game contentu týče, dostáváme docela jasnou představu jak bude GT7 vypadat a v neposlední řadě nám představují novinky, které jsme v sérii ještě neviděli. Tak držte si klobouky, protože v kabrioletech to bude fičet.

Škoda, že zase chybí Škoda.

Nejvíce nás asi zajímá velikost vozového parku. Hra v den vydání bude čítat více než 400 modelů aut – téměř 300 jich je k zakoupení v autosalonu (modely od roku 2001). Ten zbytek najdeme po bazarech jako ojetiny, legendy a rarity a na první pohled ve videu je vidět, že všechny razantně zdražili. Všechny si je budeme moci vyzkoušet na 34 světových lokacích s více než 90 závodními okruhy a s nimi se samozřejmě vrací i legendární GT tratě jako Trial Mountain, nebo High Speed Ring. Což však není vše, protože další auta a tratě nám prý přidají v nadcházejících aktualizacích. Ty čísla nevypadají nijak extrémně, protože zhruba 400 aut měla moje garáž v mém doposud nejoblíbenějším díle Gran Turismo 6 na PS3.

Co je obrovskou a nádhernou novinkou je hlavní scéna. Ta z videa opravdu dýchá životem, elegancí a japonským puntičkářstvím. Dle videa je začátek kariéry stejný. Dostanete 20 000 Cr za které si pořídíte první auto, s kterým budete válcovat soupeře na Sunday Cupu. Další featurou je “Gran Turismo Cafe”, kde budeme mít možnost podstupovat různé výzvy. Odměnou budeme doplňovat předem určené a tematický vybrané kolekce aut. A to není všechno, protože s námi bude hra komunikovat a vyprávět nám příběhy o jednotlivých modelech aut přímo od jejich designérů. Dále máme k dispozici muzeum, kde nalezneme kompletní historii, zajímavosti a informace o jednotlivých značkách známých automobilek. Velkou pozornost vývojáři udělili i legendárním autům. Ty nyní mají svou vlastní budovu, kde si je budeme moci prohlédnout, nebo zakoupit.

Ani Most, ani Brno.

Celá hra má absolutně úchvatný grafický design. Staré tratě jsou redesignovány tak, aby odpovídali dnešním nárokům hrdých vlastníků PlayStation 5. To samé se dá říci i o autech. Na videu z toho jde mráz po zádech. Upgradu se nevyhnulo počasí, obloha, okolí tratí i interiéry aut. Změny počasí budou plně odpovídat svým lokacím a tím pádem i fyzika chování aut. Ta má být ale obrovským posunem vpřed. Počasí má mít totiž kompletní vliv na chování našich aut a to nejen vlhkostí tratě, ale i tlakem vzduchu, silou větru a dalšími aspekty vyšší moci. A na to jsem teda extrémně zvědavý, protože v kombinaci s novým ovladačem k PlayStationu to může být skvělý zážitek.

Kromě kariéry Gran Turismo 7 máme k dispozici i klasický duelový závod na ovladačích u nás doma, online lobby, kde se jezdí závody for fun, ale i online turnaje. Svou šanci na vítězství ovlivňujeme i tuningem aut. Pro všechny pardály je zde již dávno známé vyměňování továrních komponentů za sportovní až závodní. Ale tentokrát to není jen o dílech pro performance, ale už i vizuál. A nemá to být jak v předešlých dílech, že dostaneme na výběr 3 spoilery, ale kompletní úpravy karoserií, včetně bodykitování. I toto má dle slibů mít vliv na styl jízdy a odezvu aut. Takových dílů má být dokonce až několik tisíc. Myčka a výměna oleje samozřejmě zůstává 😉

S Astonem na Karlštejně?

Foto mód dostal také celou škálu rozšíření, ale zhodnocení nechám na vás. Protože to mě nikdy nebavilo ani nelákalo. Co ale může být zajímavé je mód Music Rally a Music Replay. V Music Rally si pustíte song a řídíte do jeho rytmu. Doufám, že si budeme moci pustit cokoliv. Jízda v Shelby za tempa songů od kapely Trivium mě začíná lákat čím dál víc. A Music Replay je vlastně to samé, ale upravuje vám to záběry z replaye do hudby, kterou si zvolíte. Takový AI automatický režisér vašich záběrů.

Nevím tedy jak vy, ale já se data 4.3.2022 už opravdu nemůžu dočkat. PlayStation 5 jsem si pořídil vlastně jen kvůli tomu, ty ostatní hry jsou jen doplněk. Ale fakt by mě zajímalo, kolik z vás má již Gran Turismo 7 zakoupené a čeká na vydání stejně jako já?

Zdroj
Foto: Sony

MikeGuitarize

MikeGuitarze je hlavně špatný muzikant, beznadějný producent, netalentovaný skladatel, zlá osoba a ještě mnohem horší hráč. Avšak za nic se bohužel nestydí... Jeho plky a snahu o umění můžete sledovat na Twitchi, FB, nebo Instagramu. Taky somruje o kačky na nové CD na Patreonu. Toss a coin to you Mike! Jediný co má k plusu je jeho andělská krása ;-)

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button