AnimeNovinkyTip na víkend

Dr.Stone anime | Gamesmag tip #8 týden

Dr.Stone anime je napínavé anime, které si pokládá několik zajímavých otázek. Co kdyby všichni lidé na 3700 let zkameněli? Co kdyby se po této době ze svého kamenného vězení probudil jen jediný člověk? Co kdyby se rozhodl, že svými znalostmi vědy zachrání i ostatní a znovu postaví civilizaci? Právě o tom je anime Dr.Stone.

V anime je téma postapokalyptického světa poměrně populární. Není proto divu, že hlavní hrdina tohoto anime, Senku, se probudí po apokalypse. Neznámý výbuch zkameněl všechny lidi na světě a za téměř čtyři tisíce let se vše, co bylo výdobytkem moderní doby, obrátilo v prach.

Anime se celou první sérii nese v odlehčeném duchu, ačkoliv pokládá divákům i zajímavé filosofické otázky. Nejzajímavějším prvkem seriálu je určitě věda, protože právě skrze ni postavy získávají zbraně, jídlo a další šikovné věci. V anime je tedy několik pasáží, kdy Senku ostatním datailně vysvětluje, pomocí jakých věděckých poznatků budou vynálezy vytvářet.

Dr.Stone teď vychází v druhé sérii, která se jmenuje “Stone Wars“, takže máte ještě čas naskočit do vlaku, než se rozjede úplně. A pokud vás anime fakt chytí a nebudete se moct dočkat pokračování, zkuste si přečíst mangu, podle které Dr. Stone anime vzniklo.

Kristýna "Rem" Dostálová

Vypařenka, která ráda paří, čte, píše a skládá hudbu. Když nedělá nic z toho, běhá po lese v kostýmu elfa při aktivitě, které se říká LARP. Důležitým okamžikem jejího života se stal den, kdy začala pařit Skyrim. Zbytek, jak říkají, je už legendou.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button