Meet The TeamNovinkyTéma dne

Oblíbené RPG | Meet the Team #5

V minulém díle Meet the Team jsme vám prozradili jaké jsou nejoblíbenější herní soundtracky našich redaktorů. A konečně přichází na řadu oblíbené RPG. Jde o jeden z nejoblíbenějších herních žánrů vůbec a i v naši redakci si rádi hrajeme na hrdiny v otevřených světech. Tak bez dalšího otálení jdeme na věc.

Jan “White Rabbid” Kőrmendy | Fallout 2

Co že to? Fallout 2? Jako to myslí tu starou verzi s hnusnou grafikou? Tu z roku 1998? Ano, přesně tu. A řeknu vám taky proč. Fallout 2 vyšel když mi bylo 12 let (sakra už asi fakt stárnu) a nabízel na tu dobu neskutečně propracovaný otevřený svět, plný zajímavých postav, příběhů, ale i desítky hodin zábavy. Questy na které jsme byli zvyklí z dalších her – jako jdi z bodu a do bodu b byly zapomenuty a ve hře jsme narazili na takové vychytávky jako – chceš se stát pornohvězdou? Není problém. Musíš ukrást dokumenty od mafiána v New Reno? Není problém. Buď všechny vystřílej – děti, ženy, gorily (ne nemyslím tím ubohá zvířátka, ta už dávno nežila), nebo ho ukecej, nebo ho podveď, nebo se vyspi s jeho ženou, dcerou atd. prostě to udělej jak chceš! Možnosti byly prostě neomezené.

Žádná korektura a tuna vtípků, černého humoru, sexu, násilí, drog na tak vysoké úrovni, že by hru v dnešní době nikdo nevydal. Fallout 2 je tak pro mě nejlepším RPG všech dob, protože nabízelo opravdovou svobodu. Všechny vaše činnosti měly skutečný dopad na hlavní dějovou linku. Vývoj postavy, její schopnosti a vlastnosti byli tak detailní, že jsou dodnes inspirací mnoha her. Postapokalyptická atmosféra vás vtáhla a nepustila a nakonec i proto, že v dnešní době už nikdo nic takového neudělá.

Kristina “Speedy” Gonzálezová | Mass Effect

Rozhodování pro mě nebylo lehké. Napadly mě celkem tři hry Dragon Age, Zaklínač a Mass Effect. Nakonec jsem se rozhodla pro tu třetí. Obecně u her hledám hlavně příběh, kterému dávám přednost před grafikou i gameplayem. Příběh v Mass Effectu mám ráda, je to pravá space opera. Má dobře napsané a uvěřitelné postavy a nic není příliš přehnané. Konec celé trilogie je poněkud sporný a nejsem s ním příliš pokojená, ale to nic nemění na faktu, že zbytek příběhu je skvělý. Tedy aspoň v mých očích.

Tomáš “Lebrak” Zita | Dragon Age

Dragon Age. Pro mě naprostá klasika. I přes všechny ty roky, tu hru prostě miluju ze všech nejvíc. Ani nedokážu spočítat, kolikrát jsem ji dohrál. A pokaždé mám pocit, že jsem objevil něco nového. Tato hra tu je od roku 2009 a i tak jí podle mě nesahají dnešní tituly ani po kotníky. Ponořit se do světa nebezpečných draků, elfích vyvrhelů a ožralých trpaslíků, kteří pijí pivo s blátem. No kdo by si to nezahrál.

Hra má pro mě veliké kouzlo, záleží jen na vás jakým stylem ji dohrajete. Koho chcete ve finální bitvě? Templáře, mágy, trpaslíky, elfy, vlkodlaky, kamenné golemy….stačí hrát a na pomoc vám přijdou. Pokud si u nich uděláte očko. Budou na vás vzpomínat jako na hrdinu Fereldenu, nebo chamtivého zmetka, který zadarmo pro lid nehne ani prstem. Já se rozhodoval vždy podle nálady. A věřte mi, že potom ty komentáře vaší družiny stojí za to. Tato hra nabízí opravdu všechno, co od RPG očekávat. Poutavý příběh, dobrá hratelnost, charismatické postavy, vtip, akci i skvělý soundtrack. Jak tak o tom mluvím, asi to znova nainstaluju. Přidáte se?

Kristýna “Rem” Dostálová | Skyrim

Skyrim byl pro mě první velkou hrou a tak se u mě k němu váže velká nostalgie. Musím říct, že ačkoliv hlavní linka s Dragonbornem mě nikdy tolik nezaujala, možnosti tohoto otevřeného světa jsou rozsáhlé. Systém dovedností vám umožňuje vytvořit si postavu podle sebe a využívat jen ty schopnosti, které chcete. Vedlejší questy a dějové linky sice nejsou tak členité, jako v jiných RPG hrách, ale máte z nich pocit, že doopravdy ovládáte, kým se vaše postava stane. Skyrim je také stále aktuální díky různým neoficiálním módům, ve kterých můžete hrát další linky nebo graficky upravit podobu hry. Velice mě zajímá, jak dobrá bude další díl Elder Scrolls a jak to dopadne s Elder Scrolls filmem!

Lucie “Mystica” Laštovková | Planescape: Torment

Planescape: Torment už je sice dost staré, ale pořád se jedná o jednu z nejlepších RPG her v historii. Má skvělý a napínavý příběh, který si své tajemno zachovává až ke konci, i když na některé otázky neexistuje správná odpověď, protože “What can change a nature of a man?” Hlavní postavou je muž zvaný The Nameless One, který nemůže zemřít a na nic o původu této schopnosti (nebo na cokoliv jiného) si nemůže vzpomenout.

Společně s létající mluvící lebkou Mortem se vydává hledat odpovědi na křižovatce různých světů, které ohrožuje válka démonů. Hra má propracované dialogy a výborně dokáže předvídat, na co by se hráč chtěl zeptat, což vede někdy k dost vtipným rozhovorům. Stejně tak nabízí i velké množství rozhodnutí a každé z nich může mít velký vliv na tom, jak se bude příběh dále rozvíjet i jaká tajemství se vám podaří na jedno zahrání odkrýt.

Tak tohle byly nejoblíbenější RPG redakce Gamesmag.cz. Trefili jsme se vám do vkusu? A jaké máte rádi vy? Dejte nám vědět v komentářích.

V příštím díle Meet the Team si prozradíme, jaká byla nejlepší hra roku 2020 našich redaktorů. A už jste četli i další články této pravidelné rubriky?

Redakce Gamesmag.cz

Články na kterých pracovalo více členů redakce, popřípadě členové redakce, kteří pro nás psali externě, náhodně, nechtějí být jmenováni, nebo pro náš magazín již nepíší: Deny Szoó, Adriana Malá, Martin Fojtek, Klára Kropáčková

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button