NovinkyPC

Activision čelí obvinění z krádeže postavy Mara | Novinka

Studio Activision představovat asi nemusím. Jejich populární titul Call of Duty: Modern Warfare snad také ne. Ovšem obsahem tohoto titulu je postava Mara, kterou prý drze šlohli. A teď je čekají další motanice a pravděpodobně i nějaké vyrovnání, nedej bože stažení/přepracování oblíbené postavy! Pojďme se podívat, kde to vlastně celé začalo.

Obvinění vznesl spisovatel, fotograf a kameraman Clayton Haugen. Ten tvrdí, že Mara je vyobrazena na základě postavy, kterou on vytvořil v roce 2017 pro November Renaissance – příběhovou linku připravenou na to stát se filmem.

Hlavní postavou November Renaissance je Cade Janus “ženská samozvankyně a rebelka”, která se ocitla uprostřed korporátní války vedenou “umělou inteligencí” nad kontrolou procesu lidské augmentace. To mi tak trochu připomíná Deus Ex… Haugen si navíc stál za tím, že volba ženské hrdinky by snímek odlišil od příliš přesyceného trhu akčních sci-fi filmů.

Tento projekt byl původně založen na úspěšné kampani Kickstarteru, která se vrací až do roku 2012. Každopádně popis filmu je trochu odlišný od původního konceptu. Mně se to zdá jako klasický “béčkový” biják. Haugen však do ztvárnění hlavní postavy dal všechno a uvedl několik fotek s vojenským vybavením a které údajně zaregistroval u US Copyright Office.

Haugen uvádí, že postava Mara od Activision byla ukradena s pracovních snímků, které přiložil k obvinění. Zda je toto dostatečný důkaz a bude tento případ schválen, nebo zamítnut zatím nevíme. Jistá podobnost na obrázcích je, ale zda to stačí? To fakt nevím. Co myslíte vy?

MikeGuitarize

MikeGuitarze je hlavně špatný muzikant, beznadějný producent, netalentovaný skladatel, zlá osoba a ještě mnohem horší hráč. Avšak za nic se bohužel nestydí... Jeho plky a snahu o umění můžete sledovat na Twitchi, FB, nebo Instagramu. Taky somruje o kačky na nové CD na Patreonu. Toss a coin to you Mike! Jediný co má k plusu je jeho andělská krása ;-)

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button