Google Stadia

Google Stadia zavírá své herní studio

Google Stadia mění svůj byznysplán a končí s vlastním vývojem her! To znamená, že na Stadii neuvidíme žádné gůglí exkluzivky. Místo nich se zaměří na získávání většího počtu her od vývojářů třetí strany – aktuálně jich sice málo není, ale mnoho taky ne. Změna přišla zejména po influxu nových hráčů, kteří si službu předplatili kvůli Cyberpunku 2077. Ovlivněno bude celkem 150 vývojářů, kteří ve studiích dosud pracovali, Google však slíbil, že se jim pokusí najít nové pozice.

Vyvstává pak otázka, jestli tento krok není pouze začátkem konce Google Stadia. Přecijen si Google libuje v pohřbívání svých projektů. Můžeme asi jen doufat, že tomu tak není – představuje totiž výbornou alternativu pro ty, kteří si nemohou/nechtějí dovolit drahý herní PC. Anebo pro ty, kteří čekají, než se nové komponenty naskladní v obchodech. Na druhou stranu jsou tu ti, kteří třeba právě Cyberpunk už vlastní, ale už čekají na stroj, na kterém si jej budou moct zahrát. Ti si nemusí kupovat Stadii za 259 korun měsíčně, ale mohou využít služeb GeForce Now, která nabízí hraní zdarma. Tam je sice omezení, že lze hrát maximálně hodinu v kuse, ale po restartu se časovač obnoví na další hodinu.

GeForce Now ale není jedinou alternativou ke Stadii. Postupně se probourává i Microsoftí xCloud a Luna od Amazonu. Cloudgaming se stále více jeví jako jedna z variant, která bude v budoucnosti široce zastupovat možnosti hraní her. Koneckonců – kdo by odporoval možnosti zahrát si AAA hru na televizi kliknutím pár tlačítek bez nutnosti vlastnění jakéhokoli jiného hardwaru?

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button