NovinkySeriály

2. řada The Boys – svěží vítr pro superhrdinský žánr | Recenze

Po úspěchu filmů o superhrdinském týmu Avengers se roztrhl pytel se seriály a filmy o různých superhrdinech. Filmový úspěch notoricky známého antihrdiny Deadpoola zase odstartoval filmovou tvorbu různých parodií a dekonstrukcí superhrdinského žánru. Čím se The Boys odlišují od zbytku a stojí za to se pouštět i do sledování druhé řady?

První řada dala divákům jasně najevo, že se seriál nebude štítit vůbec ničeho. Ani druhá řada nepouští nohu z plynu a spíš ještě přidává. Explodující hlavy, nekompromisní brutalita a černý humor provází všech 8 epizod. Na rozdíl od první řady zde dochází k hlubšímu zaměření na více postav, jejich emoce a motivaci. Je to jedna z věcí, kterou dělá tento seriál velmi dobře. Nikdo tu není zlý jen proto, aby byl jen zlý, anebo se hnal slepě za pomstou. Každá postava má svůj vývoj, který plyne přirozeným tempem, přičemž děj stále dokáže překvapit nečekanými zvraty. Všichni jsou vrženi do víru událostí, nad kterými nemají kontrolu a snaží se udržet jen to málo, co jim zbývá. Ať už je to cokoliv.

V čem druhá řada opravdu vyniká?

Jako skoro každý současný seriál i v The Boys se setkáváme se sociální kritikou dění v USA. Tento seriál a především tato řada nastavuje zrcadlo i opačnému pohledu na problémy, které se objevují v americké společnosti. Tak třeba jedna z postav s bisexuální orientací je po odhalení lesbického vztahu nucena korporací, aby svůj vztah veřejně propagovala v dosti stereotypickém stylu, protože se to bude líbit veřejnosti a stoupne cena akcií. Skutečné pocity zúčastněných a pravá povaha vztahu přitom nikoho nezajímá. Seriál v tomto ohledu bez cenzury ukazuje, jak filmové a jiné korporace zneužívají sexuální, rasové a jiné menšiny k vlastnímu profitu v naprosto nevybíravém stylu.

Nebere si ani servítky při zobrazování manipulace médií s lidmi a podporování strachu a vzteklé nenávisti ve společnosti. Díky těmto prvkům se před divákem otevírá superhrdinský svět, který působí na rozdíl od jiných superhrdinských seriálů reálným dojmem. Jiné TV série se samozřejmě také věnují současně vážným i vtipným tématům a situacím, ale naturalistické provedení The Boys tomu teprve dává tu správnou pomyslnou korunu.

V druhé řadě také nechybí spousta vtipných až absurdních momentů, které i přes někdy dost černý humor, umí pobavit a nepůsobí trapně. Některé absurdní momenty si naopak umí pěkně kopnout do hloupostí objevujících se v superhrdinském žánru.

Verdikt

Příběh - 95%
Výprava - 98%
Zvuk - 95%

96%

Naše skóre

Druhá řada je z mého pohledu znatelně lepší než první. Postavy poznáváme více do hloubky a jejich vývoj působí přirozeně. Seriál nic divákovi nenutí a vše předkládá prostě tak, jak to je. Někteří z vás už jsou ze všech superhrdinů jistě unavení a nemůžete je ani cítit. Máme pro vás dobrou zprávu. Hlavní protagonisté je také nesnáší a v této řadě jim konečně dají, co proto. Zkuste dát této řadě šanci. Pocit zadostiučinění se určitě dostaví a ještě se u toho i pobavíte.

User Rating: Be the first one !

Lucie "Mystica" Laštovková

Hráčka všemožných her a čtenářka všemožných knih. Závislačka na dobrém jídle. Začínající game designérka a nenapravitelný snílek.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button