NovinkySeriály

Aggretsuko – krutý život dospělých

Všichni určitě známe slavnou postavičku Hello Kitty. Firma Sanrio, která ji vlastní, má kromě Hello Kitty v arzenálu ještě několik dalších chlupatých potvůrek. Jednou z nich je červená panda Retsuko alias Aggressive Retsuko.

Jak už asi díky jménu tušíte, Retsuko se zbytku ostatních postaviček hodně vymyká. A vymyká se tolik, až se o ní někdo v Netflixu rozhodl udělat komediální anime seriál, který má momentálně už tři řady (poslední řada vyšla v srpnu tohoto roku) a s velkou pravděpodobností se dočkáme i řady čtvrté. Čím si takovou popularitu Aggretsuko zasloužilo? Velmi trefně zobrazuje život mladého člověka vrženého do světa práce.

Představte si situaci, že dostanete místo ve vysněné práci, jen abyste zjistili, že ta práce není vůbec to, co jste si původně představovali. Tak si řeknete nevadí, aspoň mám peníze. Jenže chyba lávky peníze utratíte za nájem… a alkohol. Nevadí pomyslíte si, aspoň kolektiv v práci bude fajn. Zase špatně, kolegové mají k ideálním spolupracovníkům hodně daleko. Od prospěchářské koketní kolegyně, přes vrcholového alpinistu, po šikanujícího šéfa a mnoho dalších postav, Aggretsuko vtipně a realisticky zachycuje problémy a vztahy nejen na pracovišti.

Teď si asi řeknete a co s tím. I na tohle má seriál odpověď. Někdy jednoduché řešení zkrátka neexistuje, někdy neexistuje vlastně vůbec a někdy k řešení chybí dostatek odvahy. V případě jakékoliv nouze má však Retsuko jedno eso v rukávu. Svoje frustrace a vztek si chodí vybíjet na karaoke zpíváním death metalu.

I když Aggretsuko zesměšňuje obyčejné denní pracovní situace, tak se nebojí občas dost zvážnit. V každé řadě se snaží divákům předkládat různé hlubší myšlenky jako je seberealizace, utíkání před problémy, anebo že lidé nejsou takoví, jakými se zdají. I přes vážnost některých témat se Aggretsuko nesnaží moralizovat a situace i rozhodování postav předkládá neutrálně k posouzení diváka.

Epizody mají kolem 20 minut a každá řada má 10 epizod. Ideální na binge-watch.

Lucie "Mystica" Laštovková

Hráčka všemožných her a čtenářka všemožných knih. Závislačka na dobrém jídle. Začínající game designérka a nenapravitelný snílek.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button