NovinkyPC

World of Warcraft oživí transgenderová postava

Chystaný přídavek Shadowlands pro oblíbené MMORPG World of Warcraft přinese řadu novinek, z nichž jedna je poněkud nečekaná. Do hry bude prostřednictvím datadisku přidána nová neherní (NPC) postava Pelagos. Pro ni budete plnit sérii úkolů, jež vás posune dále. V jejím rámci se však dozvíte, že Pelagos nebyl vždy mužem a že má velmi barevnou historii.

Shadowlands hráče přenese do zemí stínů, kde sídlí duše zemřelých. Za svého života byl Pelagos ženou, ale v rámci posmrtného života se rozhodl pro změnu pohlaví. Podle něj mužské přirození více odpovídá jeho osobnosti. Tato postava se tak stává prvním transgenderovým NPC v rámci bohaté historie World of Warcraft.

V zásadě nejde o žádnou kdovíjak významnou záležitost. Část komunity, která zjevně patří do liberálního tábora, takové rozšíření vítá. Hlasitější jsou nicméně kritici, kteří o tomto rozhodnutí vývojářského studia Blizzard hojně diskutují. Například řeší to, zda je v dnešní době ještě vůbec možné, aby vznikla hra nebo jiná herní událost která by nebyla politicky korektní nebo maximálně inkluzivní.

Hráči mají také problém s tím, že postavu Pelagose nelze jen tak obejít a ignorovat. Je totiž součástí hlavního příběhu Shadowlands, a tak se s ním musíte dostat do kontaktu. Kritici tak poukazují na to, že takto je hráčům podsouvána nová normalita chování. Na druhé straně je otázkou, nakolik hráči World of Warcraft čtou dialogy podrobně a zda se náhodou nespokojí jen s popisem úkolu, který z nich vzejde.

Jakub Chytil

Blázen do anime a herního světa, do knížek i filmů.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button