Google StadiaNovinkyPC

Baldur’s Gate III – Návrat legendy

Asi ne úplně každý se měl tu čest prodírat světem již prvního dílu Baldur’s Gate. Nadšenci pro RPG a Dungeons & Dragons mladších ročníků se tomu určitě „nevyhli“, pro nás staré pardy to byla dobová hitovka! Ale i tak se jedná počin, který je minimálně názvem známý širokému hernímu publiku.

www.oceanofgames.com – BG 1

Stejně jako jiné další hry (Neverwinter Nights) je svět BG zasazen do světa Forgotten Realms. Co přesně to znamená a kde vznikl si můžete přečíst zde https://gamesmag.cz/neverwinter-nights-klasika-podle-dd/ .

Díky své perfektní hratelnosti, propracovanému bojovému systému, detailnímu tvoření charakteru, možnosti vést do boje celou skupinu hrdinů a rozsáhlému světu byla tato hra opravdovým krokem vpřed. Úspěch samozřejmě motivoval studio BioWare nejen k vydání datadisku Tales of the Sword Coast, ale také k pokračování tohoto počinu.

To přišlo 2 roky od data vydání jedničky, tedy roku 2000 . Nový díl nebyl posunem pouze grafickým, ale hlavně příběhovým a to koresponduje s velikostí světa a „zamotaností“ příběhu. V principu však hra pokračovala ve stejném duchu(chvála bohu), díky čemuž si zachovala perfektní hratelnost, stejně jako první díl a stal se tak, i se svým datadiskem Throne of Bhaal, podobným, ne-li větším hitem než jeho stejnojmenný předchůdce.

Nyní však již s napětím očekáváme další díl, tedy Baldur’s Gate III ! To již ovšem nevzniká pod taktovkou BioWare, ale spadá pod vývojářské studio Larian Studios, které za sebou má sérii Divinity. Těchto povedených RPG her vyšla celá řada již od roku 2002 ( Divine Divinity) až po Divinity : Original Sin (2014) a Divinity : Original Sin II (2017) .

První náznaky o možném pokračování BG s číslovkou 3 byly k nalezení již někdy z kraje roku 2019, kdy fanoušci po vydání teaseru začali spekulovat a někteří tak do hloubky, že ze zdrojového kódu webu vykopali náznaky o Baldur’s Gate .

V současné době máme k dispozici nejen spoustu obrázků a oficiální trailer, ale taky videa z gameplaye, takže si můžeme živě představit, jak bude nový díl vypadat a tak trochu taky jak se bude hrát. Původně měla hra vyjít letos v listopadu, ale díky pandemii se práce zpomalily a tak se nejspíš dočkáme odložení. Autoři oficiálně potvrdili, že aspoň v rámci předběžného přístupu by jsme se ke hře mohli do konce roku dostat.

Na Steamu je již možno si titul přidat mezi svá přání. Nezbývá než netrpělivě čekat, až se Larian Studios podaří hru dokončit tak jak si sami přejí a doufat, že další díl Baldur’s Gate bude minimálně stejně dobrý jako jeho předchůdci. Přeci jen, potenciál je velký, studio zkušené, takže já osobně vkládám do tohoto titulu velké naděje!

David "Salamista" Hrňa

Všichni máme jedno společné - máme rádi hry! Ať hraješ na čemkoliv a cokoliv, jde nám o zábavu! Toho se držme.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button