NovinkyPC

Konec obchodování s CS:GO klíči

Od 28. 10. není možné, aby CS:GO klíče opustily Steam účet, na kterém byly pořízeny. To znamená, že je nelze prodat na Steam Community Marketu, nelze ani vyměňovat s ostatními hráči skrz Steam trading funkci. Tato změna zasáhne pouze klíče, které jsou koupeny nově. Bude jim přiřazen tag “Not Tradable” a “Not Marketable.” Klíče již v oběhu (které byly koupeny před 28. 10.) nejsou nijak postiženy a je možné je stále prodávat a obchodovat s nimi.

Z jakého důvodu uskutečnilo Valve tyto změny? Na svém oficiálním blogu napsali: “V minulosti se většina obchodů s CS:GO klíči uskutečňovala mezi legitimními zákazníky. Nicméně, celosvětové podvodnické organizace začaly využívat CS:GO klíče k převedení peněz do hotovosti. Předpokládáme, že zdrojem skoro všech aktuálních nákupů klíčů, se kterými se následně uskutečňují obchody, jsou nelegální činnosti.”

Valve se již dříve snažilo zabránit nekalým praktikám, například zavedením sedmidenního pozastavení všech transakcí. Každopádně Valve říká, že se změna obyčejných hráčů nedotkne. Ti si i nadále budou moci koupit klíče a otevírat s nimi bedny. Ani trading komunita si s touto změnou příliš neláme hlavu. Stále je totiž v oběhu mnoho klíčů, zároveň existuje spousta jiných předmětů, se kterými lze obchodovat.

Patrik Broniek

Fanoušek počítačových her, esportu a hudby.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button