Novinky HWRecenze HW

Radium 600 | Ideální volba pro streamery?!

Herní periferie, odvětví které již x let pomáhá hráčům zlepšovat se v tom, co dělají nejraději. Ať už jsou to myši, klávesnice, headsety to vše má velký vliv na to, jak hrajeme a jak moc nás to baví. Kdo by taky v dnešní době chtěl hrát s kuličkovou myší, nebo základními sluchátky bez prostorového zvuku? Asi nikdo. Jenže co mikrofony?

Herní mikrofony byly ještě pár let zpátky “zbytečnou investicí”, ale s dnešní popularitou Twitche, YouTube gamingu, MIXERU a dalších platforem se stávají nutnou součástí výbavy každého hráče. A Radium 600 od společnosti Genesis je přesně to, co potřebujete.

Základní údaje a zpracování

V cenové třídě pouhých 2.400,- Kč totiž nabízí to, co žádná jiná konkurence – kvalitní zpracování, čistý zvuk, skvělé funkce a líbivý design. Že to zní až moc dobře? Tak se na to podíváme.

To první co vás potěší je, že Radium 600 vám přijde v kvalitním hliníkovém kufříku s hutnou pěnovou podestýlkou a nemusíte se tak bát jakéhokoliv poškození. Mikrofon je díky tomu vlastně skvěle připraven i na přenášení na různé akce a vy si můžete užívat kvalitní zvuk kdekoliv potřebujete.

Po rozbalení vás mile překvapí i zpracování mikrofonu samotného. Radium 600 totiž váží skoro 2 kilogramy a to hlavně díky svému masivnímu, plně kovovému podstavci. Nechybí ani plně otočná osa, zvukový snímač (jak jinak), kabeláž, pop filter a pěnová houbička.

Design i zpracování je prostě nádhera. Ale co samotný zvuk?

Jeho frekvenční rozsah se pohybuje mezi 30Hz a 18kHz. Citlivost mikrofonu je udávána na -36dB. Co se pak dynamického rozsahu týče, mikrofon zvládne až 93 dB. Na těle snímače pak nemůže chybět ani tlačítko “mute” na úplné pozastavení snímaného zvuku jediným stiskem. Hned vedle najdeme i regulační kolečka na hlasitost snímaného či vysílaného zvuku. Do těla mikrofonu jde totiž zapojit i sluchátka pomocí 3,5mm jacku.

Mikrofon bohužel nemá žádné přednastavené režimy, čímž se pyšní většina konkurence. Na druhou stranu si Genesis opravdu pohrálo s jejich jediným, konkrétně kardioidním polarizačním režimem mikrofonu. Ten dobře znáte pro svou přesnou hlasovou a zvukovou reprodukci. Výborně snímá přední stranu a současně efektivně potlačuje nechtěné zvuky v okolí. O kvalitě snímaní ostatně svědčí i testy na našem streamu kdy Radium 600 využíváme jako náš hlavní streamovací mikrofon a neslyšeli jsme zatím jedinou výtku.

Verdikt?

Genesis Radium 600 mile překvapil ze všech hledisek a ve své třídě tak snad ani nemá konkurenci. Ať už jste začínající streamer nebo profesionál, Radium 600 od Genesis vám dá nejlepší poměr kvality vs. ceny na trhu.

Mikrofonem Radium 600 – protože bez kvalitního zvuku vás nikdo poslouchat nebude.

Mikrofon pro potřeby recenze dodala společnost Genesis

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button