HryNovinkyPCPS4Téma dneXbox One

Gamescom 2019: Data, fakta, předpovědi

Letošní Gamescom je za dveřmi a tak jsme si pro vás připravili článek, ve kterém najdete vše důležité, co byste určitě měli vědět, než to celé začne. Tento rok bychom se měli dočkat podrobností o projektech oznámených na E3, která už proběhla 11. – 13.6. ale snad i nějakých exkluzivních představení na tomto největším evropském videoherním veletrhu. Popularita Gamescomu oproti minulým letem stále stoupá a s ní i její prestiž, takže doufáme, že bude doslova narvaná novými informacemi z herního průmyslu. Dost bylo ale zdržování – jdeme na to!

Co, kdy a kde?

Pokud nějakou náhodou netušíte, co to ten Gamescom vůbec je, tato část je právě pro vás. Jedná se o jednu z největších videoherních výstav na světě, kam má kromě novinářů přístup i široká veřejnost. Koná se každý rok v srpnu, v Kolíně nad Rýnem v Německu, letos to bude 20. – 24. srpna. Pokud byste se tedy chtěli na podobnou akci dostat, rozhodně je pro vás přístupnější, než například E3, která se koná v USA. Každý rok se zde konají prezentace herních studií a vydavatelů, máte dokonce možnost si většinu her vyzkoušet na vlastní kůži ještě předtím, než vyjdou. Samozřejmostí pak je i doprovodný program – cosplay contesty, soutěže, herní turnaje nebo párty, na kterých můžete potkat spoustu známých osobností z herní branže. Na své si určitě přijdou i milovníci stolních či karetních her.

Ceny vstupenek se pohybují v desítkách či nižších stovkách eur, pokud si událost chcete užít a vidět opravdu úplně všechno, připravte se na to, že si na vás organizátoři budou chtít pořádně namastit kapsu. Vstupenky můžete zakoupit na oficiálních stránkách. Rovněž také doporučujeme si včas zarezervovat ubytování – některé hotely bývají beznadějně vyprodané klidně i půl roku před konáním celé akce. Pokud však máte stan a nevadí vám trocha nepohodlí, máte možnost využít Gamescom Campu. Jídlo a pití s ohledem na ceny u nás také není nejlevnější.

Minulý rok navštívilo Gamescom více než 370 000 lidí a tak se připravte na pořádné fronty. Několikahodinové řady nejsou výjimkou nejen u jednotlivých stánků s hrami, ve frontě si hezky postojíte i na jídlo či nápoje a tak doporučujeme pořádně se zásobit – není čas ztrácet čas! Proto rozhodně radíme obrnit se trpělivostí a pokud je vám jedno, že na vás budou kolemjdoucí divně koukat, klidně si přibalte i kempingovou židli. Pokud se vám však nechce na výpravu za dobrodružstvím, události můžete sledovat i z pohodlí svého domova, díky oficiálním streamům či zpravodajskému servisu, na který na našich stránkách můžete těšit. Buďte v průběhu akce s námi a žádná novinka vám zaručeně neunikne!

Co nás čeká a v co doufáme?

Nyní se ale už vrhneme na to, co nás vůbec čeká a dovolíme si i nějakou tu předpověď. Letošní Gamescom dozná jedné zásadní změny oproti minulým ročníkům. Narozdíl od posledních let totiž nebude mít každá společnost svou vlastní prezentaci. Většinu zásadních informací se totiž dozvíme už v pondělí 19. srpna, díky Opening Night Live eventu, který začne ve 20:00 našeho času. Sejdou se na něm zástupci většiny velkých společností a představí nám své novinky během jediného večera. Moderovat ho bude Geoff Keighley, kanadský novinář a zakladatel The Game Awards. Geoff má s organizováním podobných událostí mnohaleté zkušenosti, takže jsme si jisti, že vše proběhne naprosto v pořádku. Kdo všechno se během večera ukáže, se dozvíte na obrázku níže.

2K

Co určitě uvidíme: Co můžeme říct s jistotou je, že se určitě dočkáme více informací a gameplaye z Borderlands 3. Poznámka pro PC hráče – zapomeňte na preload, jak jsme psali v našem článku. Pokud budete na akci přítomni, budete si hru moci dokonce i zahrát.

V co doufáme: Na obzoru by se mohly pomalu ale jistě objevit první střípky informací o novém díle 4X strategie Civilization. Velkým překvapením by mohl být i další díl XCOMu – poslední přírůstek do série jsme viděli naposledy v roce 2016, což už je poměrně dlouho. Velmi pravděpodobným se zdá být Bully 2, o který si fanoušci říkají už velmi dlouho a vzhledem k leakům, ke kterým v minulosti došlo už víme, že na hře se skutečně pracuje. Co ale naopak téměř jistě neuvidíme, je oznámení šestého dílu série Grand Theft Auto, na kterém si studio Rockstar dává skutečně záležet a s velkou pravědpodobností ani nevyjde do příchodu nové generace konzolí.

Activision

Co určitě uvidíme: U společnosti Activision určitě můžeme očekávat další záběry z multiplayeru Call of Duty: Modern Warfare, nebojíme se ale říct, že se dočkáme i představení singleplayerové části, o které jsme již psali v novince. V případě, že Gamescom navštívíte osobně, je velmi pravděpodobné, že si hru více hráčů budete moci i vyzkoušet. Dalším titulem, který se určitě objeví je Call of Duty Mobile, vzhledem k tomu, že má vyjít ještě tento rok.

O čemkoliv od Blizzardu, který pod Activision spadá, si můžeme nechat zdát – jistě šetří síly na Blizzcon, který začíná 1. listopadu. Věříme, že tento rok pro ně bude úspěšnější, vzhledem k minuloročním trapným okamžikům, jako například při oznámení Diablo: Immortal pro mobilní zařízení a také odchodům významných osobností tohoto studia.

Bungie

Co určitě uvidíme: Tady víme s jistotou, že se dočkáme více informací k nejnovějšímu velkému DLC k Destiny 2, jménem Shadowkeep, které vyjde již 1. října a dost možná bude i k vyzkoušení přímo na Gamescomu.

V co doufáme: Společnost Bungie dostala v roce 2018 od NetEase, firmy, která je vydavatelem World of Warcraft, Overwatch, Starcraft 2 a mnoho dalších v Číně, ohromných 100 milionů dolarů. Zároveň si v tomto roce také zaregistrovala značku Matter, o které jsme od té doby ale neslyšeli. Je tedy jasné, že pracují na zcela novém projektu. Možná nastal čas a je nejvhodnější příležitost odhalit bližší informace? Zbožným přáním je pak Destiny 3, o kterém zcela jistě víme, že je minimálně v předprodukční fázi. Druhý díl je však ještě daleko od ukončení protože minimálně do půlky příštího roku nás čekají další jeho rozšíření.

Capcom

Co určitě uvidíme: Do Monster Hunter: World se chystá nové DLC s podtitulem Iceborne, které má být obrovskou expanzí tohoto bohatého světa. Vyjít má již 6. září, proto ji nepochybně na Gamescomu uvidíme. Vzhledem ke skutečnosti, že Capcom oznámil, že od nich do roku 2020 žádný větší titul neuvidíme, čekáme, že by mohlo dojít k nějakému zajímavému odhalení, případně alespoň remake nějakého z jejich titulů pro Nintendo Switch.

V co doufáme: Opravdu velkou radost by nám udělal Resident Evil 8. Sedmý díl vyšel v roce 2017 a tak se zdá, že pomalu ale jistě uzrává čas. Pokud ne osmý díl, tak alespoň remake Resident Evil 3. Vzhledem k velmi úspěšným prodejům sedmého dílu či remaku dvojky bychom se ale nedivili, kdyby se pracovalo na obojím. Jisté však je, že se na hře z tohoto univerza pracuje – nedávno byli skalní fanoušci pozváni na testování bety neoznámeného projektu, která proběhne již v září. Rozhodně se tedy máme na co těšit.

Electronic Arts

Co určitě uvidíme: Vzhledem k odhalení Need for Speed: Heat, o kterém jsme vás informovali v novince, se zcela jistě dočkáme nových informací a také gameplay traileru z této mnohými milované série. FIFA 20 vychází již 24. září a tak určitě zjistíme více o nových vylepšeních a módech. Samozřejmě si ji budou moci návštěvníci veletrhu zahrát. Stejně tak uvidíme nové záběry ze Star Wars: Fallen Order od Respawn Entertainment, který byl oznámen na E3 minulý rok. Dost možná se také dozvíme více o budoucnosti Anthemu, se kterým to už od vydání vůbec nevypadá dobře, ale i Battlefrontu 2 či Apex Legends. Vzhledem k nedávnému leaku traileru Plants Vs Zombies: Battle For Neighborville, se určitě můžeme těšit na více podrobností.

V co doufáme: Velmi by nás potěšilo oznámení pátého dílu The Sims, o kterém se už delší dobu mluví. Pokud se ho nedočkáme tento rok, jsme si téměř jistí, že první střípky informací se začnou objevovat v průběhu příštího roku. Tato značka byla už od počátku pro EA obrovským finančním úspěchem a není tedy důvod v ní nepokračovat. Nedivili bychom se také, kdyby Electronic Arts v reakci na reboot Call of Duty: Modern Warfare oznámilo další díl Battlefieldu.

Sony

Co určitě uvidíme: U Sony se rozhodně můžeme těšit na pořádně nabušenou prezentaci. Určitě se dozvíme podrobnosti o The Last of Us Part 2, dost možná se dočkáme i data vydání a rozhodně uvidíme více záběrů z této hry, která bude představovat zdaleka největší PlayStation 4 launch této generace. Svou přítomnost oznámil i Hideo Kojima, takže gameplay záběry, možná i nový trailer či dokonce možnost si jeho Death Stranding na Gamescomu zahrát, by bylo jednoduše skvělé. Potvrzena byla také účast exkluzivity Predator: Hunting Grounds.

V co doufáme: Určitě bychom uvítali více informací o novém PlayStationu, vzhledem k tomu, že současná generace konzolí se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci, a pokud PS5 nevyjde příští rok, v tom dalším zcela určitě! Taktéž se snad konečně dočkáme zpráv o Ghost of Tsushima, který udělal na E3 v roce 2018 skvělý dojem.

THQ Nordic

Co určitě uvidíme: THQ Nordic jako vydavatel vlastní obrovské množství studií po celém světě a tak se zajisté dočkáme pořádné nálože novinek. Bylo potvrzeno, že uvidíme v akci hry jako Biomutant, Darksiders Genesis, Desperados 3 či Destroy All Humans!. Také se prý můžeme těšit na tři dosud neoznámené AAA tituly. Dočkáme se snad oznámení nového Saints Row či dokonce Dead Island 2. Ať tak či onak, letošní Gamescom bude pro Nordic velký!

Ubisoft

Co určitě uvidíme: Jeden z největších herních vydavatelů na světě samozřejmě nemůže zůstat pozadu a tak se můžeme těšit například na gameplay záběry či možná dokonce hratelné demo z Ghost Recon Breakpoint, pokračování Wildlands. Dostane se nám také novinek z další sezóny Rainbow Six: Siege či podrobnosti o Watch Dogs: Legion.

V co doufáme: Rozhodně bychom uvítali oznámení nového Assassin’s Creed, o kterém víme, že příští rok určitě vyjde a podle nejrůznějších leaků by se měl dotknout severské mytologie. Možná se dočkáme i odhalení Assassin’s Creed pro VR či oznámení nového Splinter Cellu.

Microsoft

Co určitě uvidíme: I pro Microsoft bude tento ročník Gamescomu velký. Uvidíme představení Horde módu pro Gears of War 5. Bylo také oznámeno, že právě v bloku Microsoftu dojde k odhalení multiplayeru pro Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint či gameplaye z Empire of Sin.

V co doufáme: Mohli bychom se dočkat milého překvapení v podobě informací o novém Xboxu i když je pravděpodobnější, že se tak stane spíše v první polovině příštího roku.

Square Enix

Co určitě uvidíme: Těšit se můžeme na Marvel’s Avengers, které bude přímo na veletrhu možné si zahrát, dále pak uvidíme Final Fantasy VII Remake v akci. Dočkáme se také traileru ke čtvrté epizodě Life is Strange 2 nebo Kingdom Hearts III. Fanoušci deskových her pak budou mít radost z Tomb Raider Legends: The Board Game a Final Fantasy Trading Card Game.

Google Stadia

Co určitě uvidíme: Na novou “streamovací konzoli” od Googlu už bylo oznámeno mnoho titulů, v některých případech skutečně velkých značek jako například Assassins Creed: Odyssey, Doom Eternal, Watch Dogs: Legion nebo třeba Borderlands 3. Proto v rámci prezentace očekáváme, že reálně uvidíme, jak si s nimi toto zařízení poradí a nepochybně se dočkáme i odhalení dalších titulů, které budou po vydání přístupné.

Epic Games

Co určitě uvidíme: V novince o Borderlands 3 jsme informovali, že u PC verze se preload nekoná, proto očekáváme novinky ohledně Epic Games Launcheru a jeho nových možností. Nepochybně se dočkáme také novinek o Fortnitu, který se stal celosvětovým hitem.

Sega

Co určitě uvidíme: Sega byla ohledně sestavy pro tento rok poměrně transparentní, takže už teď víme, že si budeme moci vyzkoušet Catherine: Full Body a Two Point Hospital. Dále mají v rukávu ještě jeden AAA titul, který poprvé uvidíme právě na Gamescomu ale kdo ví, možná se dočkáme ještě nějakého dalšího překvapení.

Souhrn o videoherní výstavě Gamescom tímto končí a nám nezbývá než se těšit na hromadu nových informací a také nás určitě čeká spousta oznámení. Ať už se naše předpovědi vyplní nebo ne, tento ročník bude pro herní scénu velký!

Redakce Gamesmag.cz

Články na kterých pracovalo více členů redakce, popřípadě členové redakce, kteří pro nás psali externě, náhodně, nechtějí být jmenováni, nebo pro náš magazín již nepíší: Deny Szoó, Adriana Malá, Martin Fojtek, Klára Kropáčková

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button