NovinkyNovinky HW

Atari VCS s WINDOWS?!


Pokud jste dost staří na to, abyste si pamatovali herní konzoli Atari 2600, pak víte jak dalece se posunuli herní konzole za ty desítky let. Klasiky jako Pong a Adventure k tomu mají stále své kouzlo nostalgie a my se velmi brzy dozvíme, jestli to bude stačit na to, aby se Atari vrátilo mezi velké hráče na trhu herních konzolí.

V případě, že vám informace o obnově Atari unikla si uděláme menší rekapitulaci. Atari VCS (původně známé jako Ataribox) bylo oznámeno na E3 dva roky zpátky a následně sponzorováno samotnými hráči skrz Indiegogo. Ti do konzole během jediného roku investovali přes 3 miliony dolarů a tak se její výroba rozjela na plné obrátky.

Takže co vlastně o Atari VCS za tu dobu víme? Je to set-top herní konzole, která poběží s upraveným systémem Linuxu, 14nm procesorem Ryzen se Zenovými jádry a grafickou kartou Vega.

“Tento nový procesor nahradí model z rodiny Bristol Ridge určený právě pro Atari VCS v roce 2017. Nový vestavný chip AMD bude rychlejší a výkonnější. Dovolí tak VCS využívat silnější a jednodušší architekturu i s lepším řešením chlazení”

Prohlásil Atari VCS tým před několika měsíci

Hlavní zaměření konzole bude samozřejmě na retro herní sféru. Ta by nám měla do začátku nabídnou více než 100 her z domácího výběru včetně arkádových klasik a možností přidání dalších her v budoucnu. Obdivuhodné je pak to, že tohle vše by konzole měla zvládnout v rozlišení 4K s až 60 fps.

Společnost také prohlásila, že se dá konzole využít i jako streamovací box s podporou 4K HDR videa a platformou pro tvorbu televizních her a aplikací. Díky “Sandbox módu” si pak mohou uživatelé z konzole vytvořit multimediální PC.

Sandbox mód by totiž měl umožnit instalaci druhého systému jako je například Windows, Steam OS nebo Chrome OS. Jak dobře to bude fungovat samozřejmě ještě nevíme, ale možnosti tu jsou.

Atari VCS bude v základu mít pouhých 32GB velké uložiště, ale s možností rozšíření skrz port USB 3.1 (na konzoli budou tyto porty 4, dva vepředu a dva vzadu). 4GB paměti RAM ve verzi Atari VCS 400 a 8GB paměti ram ve verzi Atari VCS 800. Obě verze půjdou samozřejmě upgradovat spolu i s možností Wi-fi připojení, LAN portu, HDMI 2.0 a samozřejmě Bluetooth 4.0.

Pokud vás tedy konzole zaujala, můžete si ji předobjednat v základu za $249,99 (cca 5700,- Kč)- Atari VCS 400. Tato verze je bez klasického joysticku, který sám o sobě stojí $49,99 (cca 1133,- Kč) nebo s moderní verzí joysticku za $59,99 (cca 1360,- Kč) od společnosti PowerA. Popřípadě jsou oba joysticky součástí Atari VCS 800, které stojí $389,99 (cca 8840,- Kč).

Veškeré předobjednávky skrz Indiegogo budou zaslány backerům během Listopadu tohoto roku. Nové předobjednávky budou doručeny v Březnu 2020.

Prozatím lze hru předobjednat čistě jen přes oficiální web Atari VCS ZDE.

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button