NovinkyNovinky HW

E3 2019 – Xbox Scarlett a vše co víme!


Po dlouhé době, kdy jsme neslyšeli nic jiného než jen zvěsti a spekulace, Microsoft konečně odhalil svou next-gen konzoli. Kódové označení je “Scarlett” a v prodeji bude během prázdnin roku 2020!

Microsoft samozřejmě neukázal jak bude konzole vypadat, ani jeji finální jméno, cenu či specifické datum, kdy bude konzole na trhu. To naštěstí neznamená, že jsme se něco nedozvěděli.

Všichni ze společnosti mluvili o konzoli s velkým nadšením a Scarlett by měla být dle bližších informací založena na upraveném procesoru Zen 2 od AMD. Bude mít SSD disk pro rychlejší nahrávaní, ale zároveň bude sloužit i jako virtuální RAM. Systém bude využívat paměti GDDR6 a “Scarlett” by tak měla být až čtyřikrát výkonnější než Xbox One X!

Ředitelka AMD dokonce sdílela své gratulace k oznámení i na svém Twitteru

Poslední informace které o Xbox Scarlett máme jsou, že bude podporovat 120 FPS a rozlišení 8K. Podle Microsoftu pracují na konzoli aktuálně stovky lidí a bude podporovat i hry a příslušenství z konzolí předchozích.

To vše samozřejmě tak nějak koresponduje i s oznámeními jejich konkurenta Sony. Sony se totiž nechalo slyšet, že tohle vše a mnohem více bude obsahovat i jejich konzole a tudíž jsme opět zvědaví, kdo tuto válku letos vyhraje!

Jan "White Rabbid" Kőrmendy

Šílenec do fantasy a sci-fi, geek, streamer, ale hlavně vášnivý gamer tělem i duší! Hry mě provází celý život a tak jsem tu, abych vám dal něco, do toho vašeho.

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button