NovinkyPC

Operace Broken Fang konečně v CS:GO

Po dlouhých týdnech čekání se vývojáři z Valve konečně rozhodli vypustit do světa očekávaný CS:GO update obsahující kromě nové operace Broken Fang i velkou řadu nových map a skinů. Dokonce i nový herní mód byl přidán.

Je tomu už více než rok co vyšel poslední velký update s novou operací Shattered Web, a i když se čekání na nový update zdál jako nekonečný tak je konečně tady, a svého předchůdce si strká do kapsy. Operace má trvat 16 týdnů a končit má 30. dubna.

Co tedy CS:GO update nabízí?

Největší podobnost mezi dvěma updaty je v samotné operaci. Znovu bude fungovat formou battle passu. Ten si můžete koupit za 12,75 euro. Podobně jako u minulé operace můžete díky battle passu získávat za splněné mise v normální hře či coop misích hvězdičky, které pak vyměníte za skiny, nové agenty či nálepky.

Battle pass vám také odemkne Broken Fang Premier. Je to matchmaking, ve kterém můžete hrát jen 7 kompetetivních map, které jsou momentálně v aktivním mappoolu. Nezahrajete si tedy třeba Cashe. Super je na tom, že podobně jako je tomu u esportu či například ve facitu budou dvě strany postupně banovat mapy až zbude ta poslední, která se pak zahraje. Doufám, že tento režim zůstane ve hře i po skončení operace.

Poslední věc, kterou si odemykáte Battle passem jsou velice podrobné statistiky vaší hry. Přehledně se tedy teď dozvíte jaké máte průměrně K/D, jaké mapy vám jdou nejlépe, čím získáváte nejvíce killů a kam protivníka vlastně trefujete s mnoho dalšího. Můžete zde nají i heat mapy.

Nový gamemode

Přesuňme se teď k části, kterou si může užít i ten co nechce platit za battle pass. Do CS:GO totiž přibyl nový herní mód. Přesněji se jedná o Retake, což je gamemode, který za posledních pár let celkem nabral na popularitě na různých komunitních serverech. O co tedy jde? Tři teroristi mají za úkol bránit položenou bombu proti čtyřem counter-teroristům. Hráči si nekupují zbraně ani granáty, mají zde ale na výběr z několika loadoutů, MVP posledního kola pak má vždycky na výběr víc loadoutů než ostatní.

Konečně můžeme pingovat

Ve hře se teď také budete lépe dorozumívat s hráči. Nabindovat si teď totiž můžete chat wheel. Což je rozhodně přehlednější než to menu co bylo dostupné předtím. Ta nejdůležitější věc je však pingování, které už bylo nějakou dobu v Danger Zone, stačí prostě kliknout tam kam se díváte a váš tým uvidí že jste tam něco označili. V kompeťáku budete většinou označovat, kde je protivník, což by mělo zlepší celkový pocit z vaší týmové hry.

Přivítat také můžeme několik nových map.

Dočkali jsme se tří nových map na 5v5 matche. Jedná se o Ancient, Engage a Apollo. Ancient ale není úplně nová mapa. Jedná se o předělanou verzi starší mapy Aztec. Engage vás pak zavede do továrny z autama. A Apollo se zase odehrává v muzeu americké vesmírné agentury a je to jediná mapa pro rukojmí tohoto updatu. Všechny tyto mapy si teď mohou všichni zahrát v Casual, Scrimmage a Deadmatchi. Bohužel nám ze hry mizi Swamp a Mutiny. Škoda Swamp nebyla špatná mapa.

Nových map se také dočkali příznivci 2v2 módu Wingman. Jsou to Elysion a Guard. Elysion se odehrává v moderních kancelářích, zatímco Guard je malebné městečko s malým hradem.

Máme tu i očekávanou mapu pro Danger Zone. Frostbite, je jak už jméno napovídá plná sněhu a mrázu. Odehrává se totiž ve sjezdovém areálu.

Skiny

Co by to bylo za update, kdyby chyběli nové skiny či samolepky. Do hry se také podívá nová kolekce agentů. Nových agentů je teď dvacet a nejlépe z nich vypadá nummer K change my mind.

Máme tu také čtyři nové skin kolekce, každá z nich po 17 skinech. Tři nové kolekce se samolepkami a také jednu grafiti kolekce.

Operation Broken Fang Case

The Control Collection

The Havoc Collection

The Ancient Collection

Broken Fang Agents

Napište mi jaké skiny se nejvíc líbí vám. U mě to asi bude M4A1-S Printstream. Škoda že hraju s M4A4.

Zobrazit více

Tomáš "Strachkvas" Strašák

Rád hraji strategie, RPG a Counter-Strike. Miluju bušení do bubnů a nemám rád kacíře.
Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button