NovinkyTéma dne

MAGlajz | #6. týden

Its Friday then it’s Saturday, Sunday…what? No, je to tak, zrak vás neklame, už tu je zas neděle. S nedělí nepřichází zákon, ale uvědomění, že další den člověk musí vstát a jít do školy nebo práce. Jenže s nedělí přichází hlavně MAGlajz! Nebojte, ani tentokrát jsme na vás nezapomněli. A budete se tomu divit, ale i mimo obrovský hack CD Projektu se toho událo poměrně dost! Jdeme na to!

Cheatovat se nemá!

Psal se rok 2017 a na absolutním peaku herního multiplayeru byl Fortnite. Battle Royale mod pro původní PvE Save the World obrátil vzhůru nohama skoro celý herní svět. A nebyl by to trend, kdyby se mezi hráči nenašli tací, kteří si hraní chtějí usnadnit. V roce 2017 Epic zažaloval hráče, který na svém YouTube promoval a veřejně ukazoval jak se dá ve Fortnite hackovat. Zdá se, že se konečně dostálo nějakého rozhodnutí, které ale nebylo zveřejněno. V každém případě, Epic se s tím nemaže, což jsme mohli vidět i při sporu s Applem.

Valentýn, to je slev čas!

Je tomu tak, dneska máme ten nejvíc komerční svátek roku. Každá žena očekává nějakou růži, dárek nebo karanténní večeři. Mám pro vás lepší tip. GOG totiž rozjíždí valentýnskou slevovou akci. Pokud tedy máte chuť, mrkněte na jejich shop. Ve slevě tu máme nejen Cyberpunk 2077, ale taky Vědmáka, Metro, Control, Xcom, Kingdom Come a fůru dalších. Já už mám svůj cart full, ale co vy?

Rocket League rozšiřuje svoje řady.

Poslední dobou platí Rocket League za jednu z největších her na poli crossoverů s kýmkoliv, kdo je schopný do hry cokoliv přidat. Měli jsme tu velký event s Fortnite. Není to tak dávno, co se Rocket League zapojila do Super-bowlu a teď je na obzoru další promo. A to ne jen tak ledajaké. Automobilka Ford usoudila, že by bylo fakt cool mít svoje auta ve virtuálním fotbálku a tak nám vznikl tento partnership. Co vy na to?

Výročí, všichni máme rádi výročí.

Jasný, o Valentýnu jsme dneska už mluvili. Každý máme rádi jakékoliv výročí. Je to ideální záminka pro to, dostat nebo darovat nějakou kravinu či konzumovat větší množství alkoholu. No a máme tady i válečné výročí – ale jen to virtuální. Už to je totiž 7 let, co jsme mohli poprvé na Xboxu zkusit válečné podání v podobě World of Tanks. Feel old yet?

Další turnaj do Wreckfestu.

Nebyl by to snad měsíc, kdy bychom neslyšeli něco málo o destruction derby v podání Wreckfestu. Vývojáři do hry perou tolik contentu, že mám až dojem, jakoby se to nedalo stihnout odehrát. Tento update opět přináší car pack a nový Wrecknado turnaj. I am in. Čím víc obsahu do skvělých her, tím šťastnější jsem.

CoDka nám na Valentýna taky nadělí pár boostíků.

Hele, co si budem. I přes to, jak hatovaný může Valentýn být, je fajn, když si vývojáři uvědomují, že hráči nejsou tak úplně pevní v kramflecích, když mají opačné (nebo stejné) pohlaví pozvat někam do společnosti. Nemějte obavy. Treyarch vás nenechá v depresích moc dlouho. Cold War obdrží nový valentýnský mód, řadu skinů a samo sebou i XP boost. Zároveň se spustí oficiální Call of Duty liga.

Apex nerfuje hrdiny.

Jestliže patříte mezi aktivní hráče Apexu, určitě máte plné ovladače práce s novou sezónou. Jako každý battle royale i tady je fajn když mainíte nějakou postavu, u které máte pocit, že vám padla do oka. No doufám, že mezi vaše postavy nepatří Caustic. Zatím tu není nic ofiko, ale vypadá to, že Caustic bude další hero, který dostane nerf. To, že byl extrémně OP, si nevšimli jen hráči ale i samotný Respawn a vypadá to, že se mu mrknou na zoubek.

Nioh 2 nakopává prdel Steam hráčům.

Všichni máme rádi soulovky. Souls-like tituly jsou ideální příležitost, jak si ověřit, zda umíte potlačit vnitřního démona a nerozmlátit vše kolem. Soulovky jsou výbornou příležitostí jak poznat neuvěřitelné herní story a nádherně designované lokace. Nioh a Nioh 2 rozhodně nejsou výjimkou. Jenže tentokrát to není game design nebo nějaký boss, kterého hráči nemůžou porazit. Tentokrát jde čistě o technický stav hry. Komentářová sekce na Steamu je poslední dny zaplavena stížnostmi, jak Nioh 2 nechce spolupracovat. Začalo to, jak jinak, typickým portem z konzolí, a to při ovládání na klávesnici a myši. Nechybí ani FPS dropy či bugy.

Herní komunita je úžasná, o tom nejde pochybovat.

To, co hráči občas dokážou vytvořit, podpořit nebo vymyslet, nezná mezí. Speciální modovací komunity dokáží úžasné věci. S příchodem Unreal Enginu 4 to vypadá, že se dočkáme neuvěřitelných remakeů. A nečekejte žádné velké studio, fanoušek se totiž pustil do remake Legend of Zelda Ocarina of Time! Na záběry ze hry se můžete mrknout přímo v jeho videu.

Nebojte, nezapomínáme se bát.

Hororové hry jsou, pro mě speciálně, nepochopené odvětví. Ale já jsem poseroutka. Pro všechny ostatní, kteří se v tom vyžívají, tu mám nový trailer na hru Lust from Beyond. Vypadá to na slušný kultizmus, parádního psychopata a pár odporných enemáků. No, už se těším!

Když už jsme u toho hororu…

No a protože už jsem vás na nějaký ten horor navnadil, bylo by dost stupidní nehodit sem i nějaký ten movie trailer. Psycho Goreman totiž dostal první oficiální trailer a představuje nám pojetí samotného filmu. Pokud čekáte hardcore horor, kde nebudete ani dýchat, asi vás trošku zklamu. Psycho Goreman bude totiž kombinovat horor a komedii. Těšíme se?

No a je to za námi, milí drazí. MAGlajz je u konce. Já vám říkal, že toho bylo fakt extrémní množství. Ale samozřejmě chápu, že útok na CD Projekt byl fakt huge a zasloužil si veškerou pozornost. V každém případě Vám děkuji za pozornost! Pokud jste došli až sem, máte můj vřelý obdiv a respekt. No a vidíme se zas za týden. Tak čau, lidi!

Zobrazit více

Jacob

Hry jsou jediným místem kde člověk dokáže vypnout a nepřemýšlet nad smrtí brouka.
Také by vás mohlo zajímat
Close
Back to top button