Novinky

DLC pro Resident Evil Village s pohledem třetí osoby, epilog scénářem a rozšířením Mercenaries. Stojí za to?

Podobně jako Resident Evil 7 se vrací i Resident Evil Village v GOLD EDITION. Ta přináší kromě základní hry i Winters expansion umožňující hraní z pohledu třetí osoby, rozšíření pro arkádový režim Mercenaries a možnost hrát za Rosemary v epilog scénáři odehrávající se 16 let po hlavní dějové lince.

O Resident Evil Village jsme psali přesně před rokem, kdy si od Zitika získala hra 86%. Survival hororové dobrodružství, lekačky, adrenalinovou paniku, Resident evil nabízí vše. Village díky své hratelnosti a rozmanitosti je obecně přijat s kladnými recenzemi a ověřen časem, jedná se pořád o top tier survival hororových her.

Vydání Gold edition je ideální příležitostí pořídit si tuto hororovku pro ty, kteří doposud odolávali, a mohou si nyní pořídit hru i s DLC za 49eur/1299Kč. Rok a půl po vydání hry tak dostávají média za úkol neukazovat některé pasáže, aby nevyspoilovaly příběh týkající se hlavního hrdiny nebo očekávaných bossů. Gold edition obsahuje i Trauma pack (obsah níže). Winters Expansion se dá pořídit i samostatně za 19.99€.

Pohled třetí osoby

V základní hře Resident Evil Village se hraje z těsného pohledu první osoby, který vás neustále nutí přemýšlet, co je za vámi. Při úzkém kuželu světla svítilny vidíte jen to, na co se zaměříte. To dává prostor všem bestiím, které na vás mohou přijít z jakéhokoliv směru. Průzkum nočních chatrčí, strašidelných sklepů tak je garantovaný hororový zážitek, necháte-li se vtáhnout do děje.

Pohled třetí osoby z Winters expansion je zajímavý, mezi výhody patří např. minimalizování motion sickness pro ty, kteří nezvládají rychlé otáčení kamery nebo se jim motá hlava. Děj zůstává stejný, ale na mě působil pohled z třetí osoby mnohem méně strašidelněji, nebyl jsem tak vtažen do děje, což se hodilo při napínavém nočním hraní, abych byl vůbec schopný hrát (ano, musel jsem hrát hlavně ve dne)

Nové možnosti režimu Mercenaries

Druhá novinka má co do činění s režimem Mercenaries, akční arkádou, ve které musíme překonat některé oblasti hry eliminací řady nepřátel a snažit se získat co nejvyšší skóre. Zábavný režim narušující dynamiku dobrodružství, ve kterém se však dá uplatnit hráčský skill. V základní hře tento režim nabízel celkem 3 scénáře s různými verzemi (každý s více či méně úrovněmi), ke kterým Resident Evil Village Gold přidává nové možnosti.

Jedná se o dvě nové oblasti (Bloody Village a Bloody River) a tři nové postavy: Chris Redfield, Alcina Dimitrescu a Karl Heisenberg. Každá z těchto postav má jiné schopnosti a nástroje, což zcela mění způsob, jakým přistoupíš k výzvám každé úrovně režimu Mercenaries.

Dimitrescu tak může použít své drápy nebo přivolat Cassandru, aby mu pomohla, zatímco Heisenberg má své smrtící kladivo a své magnetické schopnosti vypouštět kovové předměty.

Arkádovovým speedrunnerských duchem budeš hrát s každou postavou scénáře na nejvyšší rank SSS, který ti odemče bláznivé zbraně, jako třeba světelný meč ze Star Wars.

Scénář za Rosemary, epilog příběhu

Třetím pilířem Gold Edition je režim Shadows of Rose. Jedná se o samostatný scénář odehrávající se 16 let po hlavním ději hry, a slouží jako Epilog hry. Hrajete za Rose, která se chce zbavit svých schopností a stát se normální dívkou. Toho může docílit pomocí krystalu nacházejícího se v okolí Dimitrescova hradu, kam se znovu vydáváte, podobně jako při první návštěvě hlavního děje. Extra dějová linka na 3-4 hodiny je příjemným bonusem obsahující nové monstra, bosse a nepřátele vylézající ze zdí a podlah.

K hlavnímu ději Village

[spoiler] Příběh Resident Evil Village navazuje na Resident Evil 7. O tři roky později, hlavní hrdina Ethan Winters společně se ženou Miou a nově narozenou dcerou Rose žijí v izolaci venkovského prostředí východní Evropy. Mia se snaží na trauma domu plného příšer zapomenout, Ethana to nadále tíží, a způsobuje jim to denní hádky. Než tomu stačí přijít společně na kloub, vtrhá do domu manželů Chris Redfield a odvleče Ethana i malou Rose pryč. Ethan se probouzí po autonehodě a nastává prvotřídní hororová cesta.

Rozprostírají se před vámi rozsáhlé gotické hrady, strašidelná sídla ve vrcholcích hor a temné podzemní důlní komplexy každá lokace je prošpikovaná detaily. Ať už honosná místnost se starožitnostmi a mísami hnijícího ovoce, nebo chátrající chatrč s smrtelně temnými kamenitými schody do sklepa, čeká na vás prvotřídní zážitek zapojující všechny odzkoušené zbraně hororového žánru.

Osmý dil dělá neskutečně dobře to, co přinesly předchozí díly. Americký venkovský horor nahrazující tradiční příběhy o vlkodlacích a upírech. …více se dočtete v naší původní recenzi základní hry.

Trauma Pack includes:

  • Samurai Edge – AW Model-01
  • Resident Evil 7 Found Footage Filter
  • Resident Evil 7 Tape Recorder Save Point
  • Saferoom Music “Go Tell Aunt Rhody”
  • Mr. Everywhere Weapon Charm
  • Unlock “Village of Shadows” Difficulty
  • The Tragedy of Ethan Winters Artwork
  • The Baker Incident Report

The Unlock “Village of Shadows” Difficulty item, makes this incredibly difficult mode immediately available. This is normally accessible after completing certain gameplay conditions. If you’ve already unlocked this, then this item has no effect.

Connor Stark

Neustále se učím a snažím zlepšovat. Vyzkoušel jsem desítku koníčků, do kterých jdu all-in po dobu prvního učení se, kdy jde učící křivka strmě nahoru: Yoyování, Discgolf, Zouk, Kendama, Cardistry, Magic:The Gathering, Dota 2. Nyní je to primárně stavba FPV dronů, acroyoga, a největší záliba ze všech: Řídit FYFT. Své zkušenosti o produktivitě sdílím na svém webu Stark.CEO

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button