KomiksNovinky

Jaký komiks vybrat? Vánoční tipy od CREW

V redakci věříme, že komiks je ideální dárek k vánocům. Existuje tak široký výběr, že se statisticky netrefíš, aby to obdarovaný už měl; udělá to radost; a skvěle to vypadá ve sbírce v knihovně před přečtením i po přečtení. Co nám tedy doporučí nakladatelství CREW jako Vánoční tipy v roce 2022?

Komiksové tipy pro dospělé a náročné čtenáře:

Temná věž: Pistolník

Sága Temná věž fascinuje čtenáře už víc než tři desetiletí. V již kompletní šestidílné sérii Temná věž: Pistolník se seznámíte s raným obdobím života Rolanda Deschaina, pistolníkem z pera mistra hororu Stephena Kinga. Nyní se zcela poprvé objevují příběhy z raného období života Rolanda Deschaina, protože jedna z největších literárnich postav získává na stránkách komiksu nový život.

scénář: Peter David, Stephen King, Robin Furthová, kresba: Sean Phillips, Richard Isanove,

136 stran, 349 Kč. Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

Marvel 1602

Jak by podle Neila Gaimana vypadal svět Marvelu v 17. století?

Píše se rok 1602 a v Anglii se začínají dít podivné věci. Dvorní čaroděj Dr. Stephen Strange, ve službách královny Alžběty, cítí, že podivné počasí, jež sužuje nebe, není přirozeného původu. Vrchní špion jejího veličenstva, sir Nicholas Fury, odvrací útok na královnin život provedený okřídlenými válečníky, kteří údajně slouží šílenému despotovi von Doomovi. Šíří se zvěsti o spatření příslušníků „ďáblova plemena“ – mladých lidí s fantastickými nadlidskými schopnostmi a mocí. A ve středu celého toho rostoucího chaosu stojí Virginie Dareová, dívka, která nedávno dorazila z Nového světa v doprovodu obrovského indiánského válečníka. Dokáže Fury se svými spojenci objevit spojitost mezi všemi těmi neobvyklými úkazy dřív, než skončí svět?

scénář: Neil Gaiman, kresba: Andy Kubert, 248 stran, 749 Kč

Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

Perverzní páprda

Komiks Perverzní páprda vychází k pětadvacátým narozeninám Nakladatelství CREW. Vydavatelé tak vzdávají čest své zvrácené minulosti, neboť tenhle komiks se objevoval v prvních číslech magazínu CREW. A teď si ho čtenáři konečně mohou přečíst v kompletní podobě!

scénář: Gotlib, kresba: Gotlib, 64 stran, 349 Kč

Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

2000 CREW

CREW slaví 25 let! A k výročí dává sobě i svým čtenářům dárek! Nové vydání kultovních příběhů, které vycházely v úplně prvních číslech původního magazínu CREW!

K začátkům magazín CREW neodmyslitelně patří komiksy z 2000 AD. Soudce Dredd, Sláine, Sinister a Dexter… ti pomáhali otevřít českým čtenářům cestu k dospělejším komiksům. A teď přichází ty nejlepší příběhy z prvních, už dávno vyprodaných čísel!

Nelítostný soudce Dredd bude bojovat nejen s mumií, ale i se Santa Clausem a velmi specifickým kouzelníkem. Nájemní zabijáci Sinister a Dexter vám pomůžou procvičit si praktická slovíčka, Misionář bude šířit víru (a smrt) na nehostinných pláních postapokalyptického světa… a dorazí i vatikánský likvidátor monster, homosexuální upír Devlin Waugh, aby si zaplaval v krvi! Ne, od 2000 AD prostě nemůžete čekat obvyklé postavy. Ovšem můžete si být jisti, že se na nich bude podílet komiksový výkvět: Simon Bisley, Dan Abnett, Frank Quitely, John Wagner, Sean Phillips, Grant Morrison, Mark Millar či Dermot Power.

Kniha je seznámením s tím nejlepším z magazínu, který ovlivnil celý svět… a z magazínu, který ovlivnil Českou republiku. 2000 AD a CREW opět spolu, v jedné výpravné knize! Všechno nejlepší k narozeninám!

scénář: Mark Millar, John Smith, Alan Grant, Grant Morrison, John Wagner, kresba: Sean Phillips, Dermot Power, Simon Bisley, 184 stran, 789 Kč. Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

Vánoční tipy na japonskou mangu

Pokoj v barvách štěstí 1

Jednoho dne dojde k únosu mladé dívky. Ona mu slíbí, že si ho vezme. On se jí za to snaží do života vnést co nejvíc šťastných chvil. Jedná se o únosce a jeho oběť. Tak proč k sobě mají tak blízko? Romantická manga z netradičního prostředí složitých témat a situací.

scénář: Hakuri, kresba: Hakuri, 184 stran, 229 Kč. Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

Chainsaw Man 1: Pes a motorová pila

Chudý mladík Dendži je nucen pracovat společně s ďáblem Počitou jako lovec ďáblů, aby splatil dluhy. Tedy alespoň do chvíle, než je brutálně zrazen! Celosvětově úspěšná a vyhledávaná manga nyní také v českém překladu.
scénář: Tacuki Fudžimoto, kresba: Tacuki Fudžimoto, 196 stran, 229 Kč. Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

Tokyo Revengers 1

Jednoho dne se Takemiči Hanagaki dozvídá, že jeho přítelkyně z dětství zemřela vinou tokijského gangu. Její smrt ho zasáhne, ale to ještě netuší, co ho čeká. První díl zbrusu nové série.

scénář: Ken Wakui, kresba: Ken Wakui, 196 stran, 229 Kč. Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

Tomie

Je překrásná a svůdná. Jmenuje se Tomie a coby dokonalá femme fatale ničí životy mužů i žen ve svém okolí. Hororový manga příběh z pera mistra Džundži Itóa v souborném vydání vhodný jako opravdu těžký dárek!
scénář: Džundži Itó, kresba: Džundži Itó, 748 stran, 889 Kč. Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

Komiksová dobrodružství pro dospívající čtenáře:

Mladí titáni: Raven

Raven si pamatuje každodenní záležitosti, ale nedokáže si vzpomenout kým byla před nehodou ani jaká byla její oblíbená písnička. A když se začnou dít prapodivné věci, Raven dostává pocit, že si ani vzpomenout nechce. Grafický román jedné z nejprodávanějších autorek podle New York Times, Kami Garciové, a výtvarníka Gabriela Picola o temné superhrdince Raven!
scénář: Kami Garciová, kresba: Gabriel Picolo, 184 stran, 399 Kč. Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

Sword Art Online: Aincrad 1

Pozor! Toto není komiks! Jedná se o light novel žánru isekai. Sword Art Online je virtuální MMORPG z dílny geniálního vědce Akihika Kajaby. Jedná se o nemilosrdnou hru, ze které se nedá odhlásit a game over znamená smrt i v reálném světě.

scénář: Reki Kawahara, 340 stran, 389 Kč. Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

Stranger Things: Tábor mladých vědců

Scenáristka Jody Houserová se spolu s Edgarem Salazarem a Keithem Champagnem vrací s novou minisérií ze světa Stranger Things, která se odehrává mezi druhou a třetí řadou úspěšného netflixovského seriálu.
scénář: Jody Houserová, kresba: Viktor Kalvachev, Edgar Salazar, 112 stran, 299 Kč.

Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

Komiksové tipy pro děti

Můj první komiks: DC Liga supermazlíčků: Velký zmaptlek

Když se v Metropolis objeví pan Mxyzptlk (kouzelný šotek z páté
dimenze) a rozhodne se šířit zmatek a zkázu, Liga spravedlnosti se
mu postaví na odpor – a upadne do jeho pasti! Naštěstí mají
členové Ligy své supermazlíčky, kteří jim přispěchají na pomoc.
scénář: Heath Corson, kresba: Bobby Timony, 152 stran, 349 Kč

Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

Chibi Usagi: Útok breberek čiperek

Slavný králičí ronin Usagi Yojimbo se vám nyní představuje
ve své chibi podobě (tedy roztomilé kresbě), která je vhodná
i pro ty nejmenší čtenáře. Vydejte se za dobrodružstvím proti
breberkám čiperkám a poznejte svět zvířecích samurajů!
scénář: Stan Sakai, Julie Fujii Sakaiová, kresba: Julie Fujii
Sakaiová, 144 stran, 349 Kč

Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

Kůstek

Celosvětově oblíbená a oceňovaná komiksová série Kůstek se
dočkala kompletního barevného vydání v českém překladu.
Nenechte si ujít tuto fantasy ságu s dobrodružnými Kůstky,
krvežíznivými Krysáky, rudými draky s doutníky a babičkami,
které závodí v kravích dostizích!
scénář: Jeff Smith, kresba: Jeff Smith, 144 stran, 249 Kč

Můžeš pořídit na FYFT.cz nebo Obchod CREW

Connor Stark

Neustále se učím a snažím zlepšovat. Vyzkoušel jsem desítku koníčků, do kterých jdu all-in po dobu prvního učení se, kdy jde učící křivka strmě nahoru: Yoyování, Discgolf, Zouk, Kendama, Cardistry, Magic:The Gathering, Dota 2. Nyní je to primárně stavba FPV dronů, acroyoga, a největší záliba ze všech: Řídit FYFT. Své zkušenosti o produktivitě sdílím na svém webu Stark.CEO

Podobné články

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Back to top button